Türkiye 3 önemli dalga ile karşı karşıya

Aralıksız yapılan saldırılara karşı Türkiye'nin bugünkü duruşu, bir asır sonrasını belirleyecek kadar hayati önem taşıyor.

Türkiye 3 önemli dalga ile karşı karşıya
Türkiye 3 önemli dalga ile karşı karşıya
GİRİŞ 07.12.2017 15:35 GÜNCELLEME 07.12.2017 15:35

Hükümet dünyanın öbür ucunda Kore'de, küresel ekmek kavgasının ilginç sahnelerine tanık olurken, ana muhalefet partisi yine ülkenin enerjisini içeride tüketen kısır çekişmelerin fitilini ateşledi. . Millet nezdinde karşılık bulmayan söylemlerini tekrarladı durdu. İşte o anlarda aslında bilinçaltındaki duygu ve düşüncelerini de dışa vurdu. Sözde demokrat kimliğinden, idam ipini göstermeyi kafasına koymuş asıl karakter ortaya çıktı! Yazık çok yazık!

 

Bugün Türkiye, içeriden ve dışarıdan üç önemli dalga ile karşı karşıya...

1- Siyasi... Dış ayağında ABD ve bazı AB ülkelerinin yer aldığı, iç ayağında ise FETÖ, FETÖ imalatı kâğıtlara bel bağlayan CHP'li kimi aktörler, siyaset mühendisliği ürünü İYİ Parti, terör örgütü PKK türevi HDP var. "Peki, ne olur?" Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın güçlü siyasi kimliği, halk desteği, devlet tecrübesi ile AK Parti'nin kurumsal birikimi muhtelif siyasi dalgaları kırmaya yeter.

2- Hukuki... New York'taki kurgu mahkemeden üretilmek istenen suni dalganın kaynağı derin ABD olduğu için son yaşananlar Türk toplumunun milli tarihi hafızasındaki yerini alıyor! İçeride ise 15 Temmuz hain darbe girişimine karışanlar hakkındaki yargılamaların, zamana oynamaya, sulandırmaya fırsat bırakılmadan 2018'de sonuçlandırılması önem taşıyor.

3- Ekonomik... Kur ve faiz ekseninde tırmandırılan, bankacılık sistemini etkisi altına alması için özel gayret sarf edilen olaylar dizisinin arka planını işin uzmanları kadar sade vatandaş da iyi biliyor. Böyle ortamlarda esas olan, "direnç göstermek" ve "ayakta kalabilmektir!" Türkiye'nin bugünkü duruşu, bir asır sonrasını belirleyecek derecede hayatidir!

Bilgileri Sabah yazarı Okan Müderrisoğlu köşesinden paylaştı.

YAZDIR
YORUMLAR 21
 • KEMAL 8 ay önce Şikayet Et
  Türkiye'nin bugünkü duruşu, bir asır sonrasını belirleyecek kadar hayati önem taşıyor.YA ALLAH BİSBİLLAH
  Cevapla
 • Fatih 8 ay önce Şikayet Et
  NATO ve AB den ayrılmadan çile bitmez
  Cevapla
 • saydemir 8 ay önce Şikayet Et
  Dışardan böylesi üç koldan saldırılar yapılırken,içerde bazı mihraklarda destek çıkmıyor değil,zaman birlik vezirlik zamanıdır.
  Cevapla
 • murat 8 ay önce Şikayet Et
  dolar da devlet alım arasindaki farkı artirma bence dolar bu kadar çıkamaz.......
  Cevapla
 • misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Evet aynen öyle tarihteki kahramanları ve hainleri okuduğumuz gibi gelecekte torunlarımızda günümüz kahramanlarını ve hainlerini de tarih yazacak ve okuyacaklardır. en basit bir vatandaşın dahi durduğu ver ve taraf çok önemlidir. evet ülkemizde alt tabakada ekonomik sıkıntılar vardır peki kurtuluş savaşındaki kadarmı sıkıntıdayız. sarıkamıştaki soğuktan donan askerlerimiz kadarmı sıkıntıdayız. ha çok zenginler ne yapıyor onlarda öbür dünyanın hesabını yapsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bayram öncesi müjde! 500 milyon TL'lik dev destek
Diyarbakırlıyım, Kürt'üm ama Türk oğlu Türk'üm