İşte Dünyanın en pahalı ağacı!

Gaziantep'te para müzesinin sahibi Esat Kaplan, çam ağacını 50 farklı milletin bugünkü karşılığı 3 trilyon olan tarihi paralarla süsledi.

İşte Dünyanın en pahalı ağacı!
İşte Dünyanın en pahalı ağacı!
GİRİŞ 30.12.2017 11:42 GÜNCELLEME 30.12.2017 11:43
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gaziantep'te Devri Alem Para Müzesi'nin sahibi ve Koleksiyoner Esat Kaplan, M.Ö ve M.S'ya ait yüzlerce farklı millete ait 3 ton paranın bulunduğu müzede hazırladığı çam ağacını 50 farklı millete ait tarihi paralarıyla süsledi. Sadece çam ağacında bugünkü karşılığı 3 trilyonu bulan paraların çalınmaması nedeniyle orakla 24 saat nöbet tutuyor. Müzeyi kendi imkanları ile kurduğu için alarm yada güvenlik kamera gibi tedbirleri alamadığını belirten Kaplan, emaneten bulduğu orakla süslediği ağacın başından gece gündüz ayrılmıyor.

“50 farklı milletin tarihi parası var”

Koleksiyoner Esat Kaplan, “Müzemizde hemen hemen tüm milletlerin tarihi parası mevcuttur. Müzemde bulunan bu paralarla yılbaşı ağacını süsledim. Bu ağaçta yaklaşık 50 milletin parsı var. Bu paralar o dönemde 3 trilyona karşılık geliyor. Bu paraların tabi şimdi manevi değeri var. Bu ağaç dünyanın en pahalı ağacıdır. Bundan daha pahalı bir ağaç varsa müzemdeki bütün paraları vermeye hazırım. Müzemde güvenlik yok onun için 24 saat orakla hırsızlara karşı nöbet tutuyorum” diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • kayserili 1 yıl önce Şikayet Et
    ha iyi ettin yarın senide soyarlar.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
CHP'li Aksünger vatandaşın üzerine aracını sürüp küfür etti
Türk savaş gemileri 7 gemiyi durdurdu