Dışişleri Bakanlığı acı haberi duyurdu!

Dışişleri Bakanlığı, Irak Türkmen Cephesi’nin Kerkük Askeri sorumlusu Alaettin Maksut Ali'nin dün akşam Kerkük'te uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybettiğini duyurdu.

 • GİRİŞ03.01.2018 08:29
 • GÜNCELLEME03.01.2018 16:33
Dışişleri Bakanlığı acı haberi duyurdu!

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Irak Türkmen Cephesi’nin Kerkük şehri Askeri semti sorumlusu Alaettin Maksut Ali'nin dün akşam saatlerinde Kerkük'te uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybettiğinin üzüntüyle öğrenildiği belirtilerek, "Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına, Iraklı Türkmen soydaşlarımıza ve tüm Irak halkına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Irak'ın zengin nüfus mozaiğinin modelini teşkil eden Kerkük halkının uzun yıllar boyunca maruz kaldığı acıları artık geride bırakmaya başlaması gereken bu dönemde düzenlenen bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yetkili Irak makamlarını kentteki tüm unsurların güven ve huzur içinde yaşamaları için gerekli önlemleri almaya çağırıyoruz. Kerkük’te terör odaklarının halen varlığını sürdürdüğünü gösteren bu saldırıyı düzenleyen ve azmettirenlerin en kısa sürede adalet önüne çıkarılmalarını bekliyoruz" denildi. 

KAYNAKAJANSLAR

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar36

 • Hamidiye süvarisi 2 hafta önce Şikayet Et
  Bizde yapanlara gereken cevabı vermeliyiz.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • gelgir 2 hafta önce Şikayet Et
  devlet orada yeni yapılaşma yapmaz ise ilerisi için büyük sorun , acil atama yapılmalı ve silahlı askeri güç oluşturulmalı, asker artık oralara derin nüfus etmeli
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Vatansever 2 hafta önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin.Yapan hainler de yokolsunlar insallah
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • ddd 2 hafta önce Şikayet Et
  bu alçaklığı yapanın abd ya a onun arkasına bile bakmadan kaçan peşmergeleri olduğundan adım gibi eminim.. er meydanından fare gibi kaçarlar ama böyle alçakça vurmakta üstlerine yoktur..
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • nıhat 2 hafta önce Şikayet Et
  turkıye dost kardeş olan insanı korumak turkıyenın boynunun borcu olması gerek gerekırse koruma ordusu gönderılmeli abd pyd yı nası koruyo goruyoz turkıye el atmalı
  Cevapla Toplam 11 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat