İşte FETÖ'nün nasıl kirli örgüt olduğunun kanıtı

FETÖ/PDY 'finans yapılanmasına' yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan Ahmet Selim Ener'in 25 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenen iddianame mahkemece kabul edildi.

İşte FETÖ'nün nasıl kirli örgüt olduğunun kanıtı
İşte FETÖ'nün nasıl kirli örgüt olduğunun kanıtı
GİRİŞ 03.01.2018 14:01 GÜNCELLEME 03.01.2018 15:50
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçları Soruşturma Bürosu tarafından FETÖ'nün 'finans yapılanması'na yönelik soruşturma kapsamında tutuklu iş adamı Ahmet Selim Ener'in 'silahlı terör örgütü yönetme' suçundan 22,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemiyle hazırlanan iddianame 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Kentin en büyük camisini yapacak olan inşaat firmasının büyük oranda hissesinin sahibi olan Eren hakkında hazırlanan iddianamede sanığın sosyal paylaşım sitelerinde örgüt lehine paylaşımlar yaptığı ve çocuklarını örgütün okullarına gönderdiği belirtilirken, Ener'in bilgisayarında yapılan incelemede ise örgüt üyelerinin kullandığı 'KakaoTalk' uygulamasının kalıntılarının bulunduğu yer verildi.

TALİMATLA İSMİNİ DEĞİŞTİRMİŞ

Örgüt içerisinde 'abi' konumunda yer alan sanığın asıl adının 'Ercan Ener' olduğu ancak Pensilvanya'dan gelen talimatla ismini 'Ahmet Selim' olarak değiştirdiği şeklinde Gaziantep Valiliği Olağanüstü Hal Bürosu'na ihbar geldiği de yer alan iddianamede, nüfus kayıtları incelemesiyle sanığın 2006 yılında mahkeme kararıyla ismini 'Ahmet Selim' olarak değiştirdiği tespit edildi. İddianamede MASAK raporlarına da yer verilirken, sanığın Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan bir derneğe üyesi olduğu ve 'beddua seansına' birlikte gittiği firari sanık Oğuz Bazoğlu'na iki farklı tarihte toplam 2 milyon lira para havale ettiği büyük oranda hissedarı olduğu inşaat firmasının örgütle iltisaklı çok sayıda kurum ve kişiye para transferi yaptığı bilgileri de yer aldı.

Sanığın FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in Bank Asya'ya 'destek' çağrısından hemen sonra banka yetkilisine gönderdiği e-postada, "Bankamız için seferberlik ilan ettik. Aynen 2001 yılında olduğu gibi neyimiz varsa, namusumuz bildiğimiz bankamız için yarından tezi yok getireceğiz. Arkadaşlar evini, arabasını satacak, gerekirse başka bankadan kredi çekecek, bankamıza mevduat koyacağız" şeklinde yazdığı bilgilerinin de yer aldığı iddianamede kapatılan Bank Asya'da 18 ayrı hesabının bulunduğu belirtildi.

Her personeli için de bankaya 25 bin liralık hesap açma hedefi koyduğu yer alan iddianamede, sanığın örgüt adına gizli toplantılara katılarak para toplayıp, 10 yıl önce sıradan bir muhasebeciyken kısa sürede milyonlarca liralık iş hacmine ulaşmasının örgütün finans ayağında yer alarak gerçekleştiği değerlendirmesi yapıldı.

'BEDDUA SEANSI'NA KATILMIŞ

İddianamede sanık Eren'in, Gaziantep, Diyarbakır, Batman ve Mardin 'il imamları' ile birlikte 17 Aralık 2013 tarihinde Pensilvanya'ya örgüt elebaşının yanına gidip 'beddua seansına' katıldıkları ve 22 Aralık 2013'te birlikte aynı uçakla yeniden yurda döndükleri bilgilerinin yer aldığı iddianamede, "Bu kadar önemli kişinin aynı uçakta önlü arkalı, sağlı sollu oturmalarının tesadüfü olamayacağı anlaşıldığından, sanığın FETÖ yöneticiliğinin bulunduğu ve alt sınırdan uzaklaşmak suretiyle cezalandırılması kamu adına talep olunur" görüşüne yer verildi.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Bilal 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben basmakalıp ezberlerden hiç hoşlanmam ayrıca Fetö gibi tehlke arzeden birsürü cemaat tarikat ilişkisi var Devlet Dairelerinde şimdi Fetö çıkınca korkup kendilerini gizlemeye çalışıyorlar nasıl ki bir mumur a siyaset yasak ise memurun cemaat ve tarikatlara üye olması sohbetlere katılması toplantılara katılması yasaklanmalı bir polis kardeşimin Cemaat yurtlarında ne işi olabilir ki namaz kılacak ise Allahın evi dediğimiz Camiilerimiz var veya herhangi kamu memuru yardım ve yataklık yapmamalıdır.Örneğini görüyoruz Vatanımı satmam diyenlerin Devletimi seviyorum diyenlerin Cumhurbaşkanı Başbakana kadar kafa tutabilecek yapıyla karşı karşıya kaldık.
  Cevapla
 • adil 1 yıl önce Şikayet Et
  Şeytanda plan biter bu hainlerde plan bitmez. Şeytan Fetö den kurs almıştır mutlaka
  Cevapla
 • cantürk 1 yıl önce Şikayet Et
  Şu melun insanın resimini koymayın allah aşkına kriz geçiriyorum
  Cevapla
 • H.B.V. 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah rızası için Bu Mendeburun resmini koymayın? Resimsiz haber yapın? Yoksa bu iblisi gördüğümüz zaman o gün işlerimiz rast gitmiyor!!?.
  Cevapla
 • izmir 1 yıl önce Şikayet Et
  gerçek islami dava olsa gerçek allah için din için yapılmış olsa hayırlara koşulmuş olsa tamam diyeceğiz ama 2013 de örgütün rengi-niyeti-tavrı-hareketi-belli olduğu halde 15 temmuzdada bu örgüt darbede kullanıldığı halde dış yapıya derin yapıya haince destek verildiği halde bu adamların beyni nasıl yıkanmış bunlar hala nasıl kandırılnış
  Cevapla
DİĞER HABERLER
G.Saray'da forvet depremi! Transferde büyük şok
Davos’ta Bakan Albayrak’a jest