Kamuya geçen taşeron işçilerin maaşlarına yüksek miktarda zam olur mu?

Binlerce taşeron işçisi 2018 yılı kadro geçişine gözünü dikti. Peki kamuya geçen taşeron işçilerinin maaşında artış olacak mı? Yüksek miktarda artış beklenen taşeron işçi maaşları ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. İşte taşeron işçileri kadroya geçiş zammı ile ilgili gelişmeler...

 • GİRİŞ16.01.2018 09:25
 • GÜNCELLEME16.01.2018 09:25
Kamuya geçen taşeron işçilerin maaşlarına yüksek miktarda zam olur mu?

Taşeron işçiler için kadrolara başvuru süreci başladı. 12 Ocak tarihine kadar devam edecek olan taşerona kadroda binlerce işçi maaşlarının değişip değişmeyeceğini merak ediyor. Peki taşeron işçiler kadroya geçtikten sonra maaşları artacak mı son durum ne?

ARACI FİRMAYA ÖDENEN TUTAR İŞÇİLERE VERİLEBİLİR

Bilindiği üzere aracı firma ile kamu kurumlarında istihdam etmekte olan taşeron işçiler genel olarak asgari ücret ya da asgari ücretin 100 - 200 lira üzerinde maaş almaktaydı. Aracı firmada istihdam eden kişiler için hükümet aracı firmalar yine 500 liraya kadar ek ödemeler yapmaktaydı.

Şimdi taşeron işçiler 4/D kapsamında kamuya geçtiklerinde aracı firmalara gerek kalmayacak ve bu firmalara hükümet her hangi bir para ödemesi yapmayacak. Elde edilen ücretin bir bölümü işçilerin maaşına zam olarak yansıtılabilir. Tabi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu maaşların ve mesleklerin aynı şekilde devam edeceğini haftalar öncesinden duyurmuştu. Ancak bu konu hakkında taslak çalışmaları ve görüşmeleri halen yapılıyor. Maaşların artıp, azalacağı yönünde kesin bir duyuru yapılırsa sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar35

 • HALİL 3 gün önce Şikayet Et
  Kadroya alınan şirket personellerinin geneli torpille orda olan insanlar genel de artist ve gecimsiz idiler simdi onlara kim nasil is yaptiracak merak ediyorum
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • duran 3 gün önce Şikayet Et
  özel güvenlikler kaldırılsın polis getirilsin
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • sibel 3 gün önce Şikayet Et
  raporluların yerine çalışanlar 5 yılı doldurmadan kadro verilmesini dogru bulmuyoruz
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • semiha 3 gün önce Şikayet Et
  5 yılı doldurmamışlar kadro verilmesin
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • magdur 3 gün önce Şikayet Et
  kit lerde kadroya alınsın lütfen
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat