Irak: Özel uçak göndereceğiz, masraflar bizden!

Silopi'de otobüsün devrilmesi sonucu 3'ü çocuk 9 kişinin öldüğü, 39 kişinin yaralandığı kaza sonrası Irak'ın Gaziantep Başkonsolosu Muayed Ömer Kopely’den açıklama geldi.

Irak: Özel uçak göndereceğiz, masraflar bizden!
Irak: Özel uçak göndereceğiz, masraflar bizden!
GİRİŞ 12.01.2018 22:43 GÜNCELLEME 12.01.2018 23:16

Şırnak'ın Silopi ilçesinde otobüsün devrilmesi sonucu 3'ü çocuk 9 kişinin öldüğü, 39 kişinin yaralandığı kaza sonrası Irak'ın Gaziantep Başkonsolosu Muayed Ömer Kopely’den açıklama geldi.

"ÖZEL UÇAK GÖNDERECEĞİZ, MASRAFINI IRAK HÜKÜMETİ KARŞILAYACAK"

Kopely, otobüste Musul’daki DAEŞ terör örgütünden kaçan Iraklı Türkmenlerin olduğunu ifade ederek “Bölge temizlendikten sonra Irak’a ve bölgelerine dönmek istediler. Musul’da olan evlerine dönmeleri için yola çıkmışlardı. Facia olduğu haberini aldık. Bugün yaşanan facia olayından sonra biz artık geçişi otobüsle sağlamayacağız. Özel uçaklarla göndereceğiz ve bunun masrafını Irak hükümeti karşılayacak” dedi.

Irak ve Türkiye arasında yolcu taşıyan bir firmaya ait yabancı plakalı otobüs, Silopi-Habur karayolunun 15’inci kilometresinde devrilmişti.

Kazada 3'ü çocuk 9 kişi hayatını kaybetti, ikisi ağır 39 kişi yaralanmıştı.

Otobüsteki yolcuların, Irak'taki DEAŞ saldırılarından kaçarak önce Suriye'ye, ardından da Türkiye'ye sığınan ve ülkelerine dönmeye çalışan Iraklı Türkmenler olduğu tespit edilmişti.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
trafik kazası
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ali Koç ile Emre Belözoğlu görüştü!
1 Ocak'ta başlıyor! 2 bin 100 lira maaş alacaklar