Eşine harçlık vermeyen koca yandı...Emsal karar!

İstanbul'da 25 yıldır evli olan olan kadın, eşinin harçlık taleplerini geri çevirdiğini belirterek boşanma davası açtı.

Eşine harçlık vermeyen koca yandı...Emsal karar!
Eşine harçlık vermeyen koca yandı...Emsal karar!
GİRİŞ 13.01.2018 12:01 GÜNCELLEME 13.01.2018 12:03
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet eden bir kadın, tam 25 yıldır ayrı yatakta yattığı kocasının mahallede dedikoduya sebebiyet verdiğini, 'harçlık' taleplerini ise geri çevirdiğini belirterek 12. Aile Mahkemesi'nde boşanma davası açtı.

YARGITAY'DAN EMSAL KARAR

Tarafları dinleyen mahkeme, çeyrek asırlık ailenin dağılmasına müsaade etmedi. Davacı kadının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 2. Hukuk Dairesi ise emsal bir karara imza attı.

"25 YILDIR AYRI YATAKTALAR, HARÇLIK VERMEMEK EKONOMİK ŞİDDET

Kocanın, eşine harçlık vermemesinin ekonomik şiddet olduğuna hükmeden yüksek mahkeme, tarafları bir arada yaşamaya zorlamanın kanunen mümkün olmadığına karar verdi.

Yargıtay kararında, "Yapılan soruşturma ve toplanan delillerden tarafların 25 yıldır ayrı yatakta yattıkları, erkeğin başka kadınlarla ilişkisi olduğu yönünde dedikoduya sebebiyet verdiği ve eşine harçlık vermeyerek ekonomik şiddet uyguladığı anlaşılmaktadır. Bu halde taraflar arasında ortak hayatı temelinden sarsacak derecede ve birliğin devamına imkan vermeyecek nitelikte bir geçimsizlik mevcut ve sabittir. Olayların akışı karşısında davacı dava açmakta haklıdır. Bu şartlar altında eşleri birlikte yaşamaya zorlamanın artık kanunen mümkün görülmemesine göre, boşanmaya karar verilecek yerde, yetersiz gerekçe ile davanın reddi doğru bulunmamıştır. Temyiz edilen hükmün belirtilen sebeple bozulmasına oy birliğiyle karar verildi" ifadeleri yer aldı.

YAZDIR
YORUMLAR 31
 • istanbul 9 ay önce Şikayet Et
  Kadına çocuk yaptır sonrada aaa seni hiç çalıştırmadım eeeeeee bedavadan baktım cocuklarin dersi bakimi her şeyi kadinlarin mutluluklari bedavacilarin kimse kimseye bedava degil iş imkani kariyer tanidik cevre imkanini sifirla ev temizlik cocuk bakimi yemek sonrada bedavadan baktim yok yok oyle dunya cocuk yapma caliştir bedavadan sen harçlik alirsin o zaman kendini eve harçlik verip bir şey sananlara
  Cevapla
 • Delibardak 10 ay önce Şikayet Et
  Bu kararı veren mahkeme heyeti kadının yuvasını yıkıyorsa kadına da kendi maaşlarından harçlık versin
  Cevapla
 • Delibardak 10 ay önce Şikayet Et
  Kadın aç kalmışsa mahkeme haklı ,aç değilse evinin ihtiyaçları görülüyorsa mahkemenin kararı yersiz
  Cevapla
 • Mustafa 10 ay önce Şikayet Et
  Bütün dünyada kadın haklarını abartmaya yönelik bir akım var. Ama denge kaçmiş vaziyette. Şunu herkes kafasına sokmalı: Toplumu ayakta tutan ve idame ettiren erkeklerdir. Bütün ağır ve pis ileri, yeryüzünde gördüğünüz ve henüz göremediğiniz tüm köprüleri, barajları, yolları, binaları, gemileri, trenleri biz erkeler yaptık. Kadınların asla bu işlere talip olduğunu göremezsiniz. Dünya ne kadar değişirse değişsin bu gerçek asal değişmeyecek. Ama kadınlar haklara kavuştukça daha da mutsuz ve mız mız bir hale geldi. Allah sonumuzu hayır etsin
  Cevapla
 • Dilek 1 ay önce Şikayet Et
  Peki siz kadinlarin yaptigini yapabildinizmi
  Cevapla
 • FARKINDA MISINIZ? 10 ay önce Şikayet Et
  Allahın nizamına karşılık, şeytan da kendi nizamını öne çıkarmaya çalışıyor. Bizler Müslüman olarak hangi tarafta durduğumuzun ve ne yaptığımızın farkında bile değiliz.
  Cevapla
 • İmamoglu 10 ay önce Şikayet Et
  Mūslūman ailede para söz konusu edilmez.Ne ihtiyac ise kocasına söyler oda būtcesine göre alır.Kadının ayrı erkegin ayrı kesesi olmaz.Kocasına itaat etmeyen kadın yuvasını yıkmıştır.Çocuklarınada kötū örnek olur.Ne kendi mutlu olur nede kocasını mutlu eder..
  Cevapla
 • Eyt 10 ay önce Şikayet Et
  Koca içki kullanıyorsa ? Ne söylersen söyle boş.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul'un o yerlerine bir de böyle bakın!
Meclis karıştı! İYİ partili vekil küfür etti