YÖK'ten doçentlik sürecine ilişkin yasa önerisi

Öneriye göre, doçentliğe geçişte kolaylıklar sağlanacak ve sözlü sınav kaldırılacak

 • GİRİŞ13.01.2018 12:21
 • GÜNCELLEME13.01.2018 13:16
YÖK'ten doçentlik sürecine ilişkin yasa önerisi

Yükseköğretim Kurulunca Milli Eğitim Bakanlığına sunulan yardımcı doçentlik ve doçentlik sürecine ilişkin yasa tasarısı önerisinde, yardımcı doçentliğin kaldırılarak yerine "doktor öğretim görevlisi" kadrosunun getirilmesi yer aldı.

Öneriye göre, doçentliğe geçişte kolaylıklar sağlanacak ve sözlü sınav kaldırılacak.

ERDOĞAN: HAFTAYA PARLAMENTOYA GÖNDERİLECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün İstanbul Sultanahmet'teki Marmara Üniversitesi Rektörlük Binası'nda düzenlenen "Marmara Üniversitesi 135. Kuruluş Yıl Dönümü Programı"nda şunları ifade etmişti:

“Yardımcı doçentlik unvanıyla ilgili çeşitli şikayetler vardı. Dedik ki 'Biz öyle bir adım atalım ki bu ara unvanı ortadan kaldırıp, doktoradan doğrudan doçentliğe geçilebilmesini temin edecek bir çalışma yapalım.' Büyük ihtimalle önümüzdeki hafta parlamentoya gönderilecek ve böylece bu sorunu da çözeceğiz. Artık doktoradan sonra bir de yardımcı doçentlik olmayacak”

KAYNAKAA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar17

 • aslanbey 6 gün önce Şikayet Et
  artısı ve eksileriyle değerlendirirsek sonuçta iyi oldu.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • enteresan 1 hafta önce Şikayet Et
  Açık ve net diyorum. Üniversite ye girdiğinde oradaki hocaların hepsinden daha bilgili insanlar var. onlar iş bulamıyor. ama prof dedikleriniz vs çeviri makale ile iş yürütüyor..
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Vuslat 1 hafta önce Şikayet Et
  doktoraya girişte yabancı dil şartı kalkmalı. Yüksek lisansi tamamlamis dil şartı nedeniyle doktoraya giremeyenler bu sayede ilerlemiş olurlar.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • ddd 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu devirde dil bilmeyen işportacı bile olmuyor, akademisyen nasıl olacak.
  Toplam 11 beğeni
 • Mecal 1 hafta önce Şikayet Et
  Mevcut prof ve doçentler dahi bu doçentlik kriterlini yerine getirecek seviyede değil. Bu nasıl haİmaizliktir. Peoflarda istiyorki kendilerinden sonra kimse prof va. Olmasin
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Msfr 1 hafta önce Şikayet Et
  Rezalet. Ne değişti sadece isim hatta şartlar sahada beter oldu. Üniversitelerin insafına bırakıldı. Kfasina gore dil ve yayın şartı koyacaklar. Hani engeller kalkacaktı. Tenzipi rütbe geldi birde daha ağır şartlar. Muhtemelen dönerdim yurtdışına tekrar. Hayirlisi
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat