YÖK'ten doçentlik sürecine ilişkin yasa önerisi

Öneriye göre, doçentliğe geçişte kolaylıklar sağlanacak ve sözlü sınav kaldırılacak

YÖK'ten doçentlik sürecine ilişkin yasa önerisi
YÖK'ten doçentlik sürecine ilişkin yasa önerisi
GİRİŞ 13.01.2018 12:21 GÜNCELLEME 13.01.2018 13:16
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Yükseköğretim Kurulunca Milli Eğitim Bakanlığına sunulan yardımcı doçentlik ve doçentlik sürecine ilişkin yasa tasarısı önerisinde, yardımcı doçentliğin kaldırılarak yerine "doktor öğretim görevlisi" kadrosunun getirilmesi yer aldı.

Öneriye göre, doçentliğe geçişte kolaylıklar sağlanacak ve sözlü sınav kaldırılacak.

ERDOĞAN: HAFTAYA PARLAMENTOYA GÖNDERİLECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün İstanbul Sultanahmet'teki Marmara Üniversitesi Rektörlük Binası'nda düzenlenen "Marmara Üniversitesi 135. Kuruluş Yıl Dönümü Programı"nda şunları ifade etmişti:

“Yardımcı doçentlik unvanıyla ilgili çeşitli şikayetler vardı. Dedik ki 'Biz öyle bir adım atalım ki bu ara unvanı ortadan kaldırıp, doktoradan doğrudan doçentliğe geçilebilmesini temin edecek bir çalışma yapalım.' Büyük ihtimalle önümüzdeki hafta parlamentoya gönderilecek ve böylece bu sorunu da çözeceğiz. Artık doktoradan sonra bir de yardımcı doçentlik olmayacak”

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 17
 • aslanbey 1 yıl önce Şikayet Et
  artısı ve eksileriyle değerlendirirsek sonuçta iyi oldu.
  Cevapla
 • enteresan 1 yıl önce Şikayet Et
  Açık ve net diyorum. Üniversite ye girdiğinde oradaki hocaların hepsinden daha bilgili insanlar var. onlar iş bulamıyor. ama prof dedikleriniz vs çeviri makale ile iş yürütüyor..
  Cevapla
 • Vuslat 1 yıl önce Şikayet Et
  doktoraya girişte yabancı dil şartı kalkmalı. Yüksek lisansi tamamlamis dil şartı nedeniyle doktoraya giremeyenler bu sayede ilerlemiş olurlar.
  Cevapla
 • ddd 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu devirde dil bilmeyen işportacı bile olmuyor, akademisyen nasıl olacak.
  Cevapla
 • Mecal 1 yıl önce Şikayet Et
  Mevcut prof ve doçentler dahi bu doçentlik kriterlini yerine getirecek seviyede değil. Bu nasıl haİmaizliktir. Peoflarda istiyorki kendilerinden sonra kimse prof va. Olmasin
  Cevapla
 • Msfr 1 yıl önce Şikayet Et
  Rezalet. Ne değişti sadece isim hatta şartlar sahada beter oldu. Üniversitelerin insafına bırakıldı. Kfasina gore dil ve yayın şartı koyacaklar. Hani engeller kalkacaktı. Tenzipi rütbe geldi birde daha ağır şartlar. Muhtemelen dönerdim yurtdışına tekrar. Hayirlisi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan istedi Fazıl Say söz verdi
'Amiralin' odasında ele geçirildi! Tüyler ürperten harita