Türkiye'de kuş gribi görüldü, itlaf başladı!

Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı Boğazye köyünde kuş gribi tespit edilince Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, hayvanların itlaf edilmesi için çalışma başlattı.

 • GİRİŞ13.01.2018 13:03
 • GÜNCELLEME13.01.2018 13:05
Türkiye'de kuş gribi görüldü, itlaf başladı!

Kızıltepe ilçesine bağlı Suriye sınırındaki Boğazye köyünde, yaklaşık 1 hafta önce kanatlı hayvandan alınan numunenin inceleme sonucunda, kuş gribi tespit edildi.

Sabah saatlerinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri köye gitti. Kanatlı hayvanları itlafı için çalışma başlatan ekipler, kuş gribinin köydeki hayvanlar üzerinde etkili olduğunu, insanlarda herhangi bir olumsuzluğun olmadığını belirtti.

Gerekli önlemleri alan görevliler, itlaf çalışmalarına devam ediyor. 

 

KAYNAKDHA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar12

 • SADIK 6 gün önce Şikayet Et
  Öldürmeye gerek yok. Sularına ilaç atılsa birşeyleri kalmaz canlarımın. Amaç sağlık olsa, 45 günlük civcivleri tavuk diye satan şirketler kapatılır, güneş görmeyen, toprakta eşelenmeyen tavuk satışı yasaklanırdı. Devlet, büyük şirketlerin emir eri olmuş.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • SADIK 6 gün önce Şikayet Et
  45 günlük civcivleri bize tavuk diye yediren tüm şirketleri Allah yok etsin. Bu zulme neden olanları Allah yok etsin.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • TOPRAK 6 gün önce Şikayet Et
  Gökten üzerimize bela yağmasını istemiyorsanız; Arşı titreten bu zulmü durdurun. Pişen tavukta mikrop, virüs kalmaz. Hiçbir canlı mikrop, virüs sıcakta yaşamaz.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ARMADA 1 hafta önce Şikayet Et
  Olmayan , Yada Kumpaslarla Ortaya Çıkarılan Hastalıkla ,Tavuk Şirketlerini Zengin Eden, Köylüyü Tavuksuz Bırakıp ,Hazır Tavuğa Mahkum Eden, Daleveralı Bir Kumpas Yakında Tüm Türkiye'deki Halkın Tavuklarına Yayılıp Nekadar Kanatlı Varsa, Telef Etmeye Başlarız İnşallah. Asıl Tehlike Asıl Öldürücü Heryerde Satılan Katkılı Hazır Gidalarımızı Ne Zaman İhtilaf Edeceğiz ,Asıl Sorunda Bu Aslında .
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • cenk 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu endüstri yalanlarından bıktık artık
  Cevapla Toplam 7 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat