Tuna: Çukurambar'daki binalar öldü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, CNN Türk'te katıldığı programda Ankara ile ilgili çok çarpıcı bilgiler verdi.

 • GİRİŞ14.01.2018 11:59
 • GÜNCELLEME14.01.2018 11:59
Tuna: Çukurambar'daki binalar öldü

Ankara'da artık rant esaslı bir yapılaşmaya izin vermeyeceklerini belirten Tuna, annesi ile ilgili ise annem bir yana, herkes bir yana. Annemi üzmemek için her şeyi bırakabilirim. Şu anda rahatsız biraz. Annem bana göre 25 yaşında, ben de ona göre 5 yaşındayım" ifadelerini kullandı.

Ankara'nın su probleme olmayacağını anlatan Başkan Tuna, suyun kalitesi ile ilgili ise "Kalitesinde bir sıkıntı yok ama tadı biraz değişik" dedi.

ANKARA'DA RANT ESASLI YÜKSEK BİNALAR ARTIK ÖLDÜ!

 

 

"Rant esaslı bir imar durumu olmayacak" diyen Tuna "Örneğin etrafında dubleks binalar var, gelmiş 20-32 katlı emsal almış. Bunlar öldü artık, Allah rahmet eylesin. İzin veremeyeceğiz" şeklinde konuştu.

HAVALİMANI METROSUNUN GÜZERGAHI DEĞİŞECEK!

Ankara'nın beklediği havaalanı metrosuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü anlatan Tuna, "Sadece ben güzergah değişikliği istedim. Sayın Başbakan da uygun buldu. Proje revize edilecek. Güzergah tadil edildiği zaman daha yoğun bir nüfusa yönelik havaalanı metrosu olacak. Bu hat 36 kilometre ile idi, bizim talebimiz bir 10-12 kilometrelik bir ilave yapılacak" dedi. Projenin ne zaman biteceğine ilişkili soruyu ise Tuna, "Onu söylemem yanlış olur. Ben alacakla borç ödemem. Başkasının yapacağı iş ile ben taahhüde girip mahcup olamam" diye yanıtladı.

ÇUKURAMBAR BÖLGESİNDEKİ BİNALAR ÖLDÜ ALLAH RAHMET ETSİN

Türkiye'nin parlayan yıldızı olarak lanse edilen Çukurambar ile ilgili çok konuşulacak sözler söyleyen Tuna, "Çukurambar bölgesindeki binalar öldüler, ölecekler. Allah rahmet etsin. İnsanlar taşınıyor. 5-10 sene sonra tamamen taşınırlar. Çok yoğun, otopark problemi ve trafik sorunu var. Çok yüksek binalar var. Oradaki binaların altındaki otoparklar, ofis sahiplerinin bir iki arabasına ancak yeter. Oraya müşteri gelmeyecek mi? Ne olacak yavaş yavaş oradaki ofisler boşalacak göreceğiz.Milli servet heder olacak. İşin esası şu, 10 yumurtalık sepete 20 yumurta koyarsan, diğer 10 yumurta da kırılır. Arabayla gidemezsin otoparkın olmazsa. Sen orada ofisin olmuş, velev ki patron olarak arabanı koydun. Müşteri gelemedi, ne yapacaksın öyle ofise. Yazık oldu. Hala da devam eden inşaatlar var, bitmedi" şeklinde konuştu. Yeni emsal artışlarına o bölgede izin vermeyeceğini anlatan Tuna, "Ben öyle emsal falan veremem. Çukurambar da öldü, bitti" ifadesini kullandı.

Benzer durumun Gaziosmanpaşa'da yaşandığını anlatan Başkan Tuna, "Gaziosmanpaşa bölgesi çok kıymetliydi. Şimdi gidin oradaki vatandaşların hepsi taşındı. Niye? Arabasını koyacak yer yok" dedi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar17

 • İŞTE BU 2 gün önce Şikayet Et
  Vatandaşın derdiyle dertlenen ve sorunlarını çözen bir başkan.Başkanım çalışmalarınızda başarılar dilerim.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • İbrahim 2 gün önce Şikayet Et
  Sayın Başkanım; bu çalışkanlığınızı, kararlılığınızı ve bu mütevaziliğinizi lütfen devam ettirin. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına geldikten sonra yaptığınız tüm icraatlarınızı büyük bir beğeniyle izliyor ve destekliyoruz.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • YAREN 2 gün önce Şikayet Et
  Nihayet olumlu adımlar atan bir başkana kavuştu ankara. Bu adımlar güzel ama yetmez. İnsanlar müstakil yaşama yönlendirilmeli ve ankara da artık güç eşit dağıtılmalı. Bakın sincan, y.mahalle, keçiören, etimesgut ve batıkent civarı sanayiye sahipken çankaya, mamak ve altındağ ne yazık ki sanayiye uzaklar. mamak çok büyük bir ilçe olmasına rağmen sanayisi yok. insanlar araç tamiri için 40 km mesafeye gidiyorlar.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • BAŞKENTLİ 2 gün önce Şikayet Et
  Sonunda Ankara'nın sorunlarını bilen,öğrenen ve çözen bir Belediye Başkanımız oldu.RABBİM yar ve yardımcısı olsun.
  Cevapla Toplam 11 beğeni
 • Kudüs 2 gün önce Şikayet Et
  Amin
  Toplam 4 beğeni
 • ANKARALI 2 gün önce Şikayet Et
  Öncekiler gibi Kendini değil vatandaşı düşünen Başkan istiyoruz.Helal olsun MUSTAFA TUNA Sana. Çalışmalarında başarılar diliyoruz.
  Cevapla Toplam 10 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat