HDP'den Afrin için tehlikeli çağrı

Türkiye, HDP'nin Afrin'de sırtını dayadığı YPG'lileri bombalayınca HDP, Türkiye içinde bir karışıklık için harekete geçti.

 • GİRİŞ21.01.2018 09:50
 • GÜNCELLEME21.01.2018 11:38
HDP'den Afrin için tehlikeli çağrı

Haber7-Özel

HDP Eşbaşkan Yardımcısı Nadir Yıldırım, HDP’nin tüm il ve ilçe örgütlerine bugün sokağa çıkmaları ve halkı tahrik etmeleri için çağrıda bulundu.

Afrin'de PKK'lılara yönelik operasyonunun başladığı saatlerde HDP, "Savaşa hayır" etiketiyle "Afrin'e saldırı Kürt düşmanlığıdır" dedi.

Sabaha kadar HDP'ye yakın isimler ve HDP'li vekiller Afrin operasyonunu "oradaki Kürt halkına katliam yapılıyor" yalanıyla gölgelemeye çalıştı.   Sosyal medyadan bekledikleri karşılığı göremeyen HDP'liler çözümü halkı sokağa dökmekte buldu.

6-7 EKİM'DE DE AYNISINI YAPMIŞTI

Kobani'yi bahane eden HDP 6-7 Ekim olaylarında da halkı provoke edip sokağa dökmüş 31 masum insanın canice ölümüne sebep olmuştu.

 

KAYNAKHABER7

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar270

 • ismail 4 hafta önce Şikayet Et
  Sevgili HDP, sizi ve tüm mensuplarınızı Afrin'e piknik yapmaya davet ediyoruz, gelmezseniz darılırız. Sizleri ne kadar sevdiğimizi cümle alem bilir ve size neler yapacağımızı hayal bile edemezsiniz.
  Cevapla
 • adems 4 hafta önce Şikayet Et
  Bozgunculuğa sıfır tolerans dönemi başlasın artık yeter
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Nazım Zengin 4 hafta önce Şikayet Et
  Afrin operasyonu Kürtler'e değil, ABD'ye yapılmış bir operasyondur. Kim ki bu operasyonun hedefine Kürt kardeşlerimizi koyma provokasyonu içerisindeyse, bilinsin ki o ABD beslemesidir...
  Cevapla Toplam 29 beğeni
 • Murat 4 hafta önce Şikayet Et
  Sadece su fotograf selonun idami icin yeter
  Cevapla Toplam 18 beğeni
 • Yozgatli 4 hafta önce Şikayet Et
  Kafasi cikanin kafasindan eli cikanin elinden vurun. Yeter artik 40 sene sabir ettik bugun bitti sabrimiz. Devlet ne derse o olur.
  Cevapla Toplam 26 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat