TSK'dan yeni açıklama: 153 hedef vuruldu!

TSK'dan yapılan açıklamada Afrin'de 153 hedefin ateş altına alındığı ve harekatın başarı ile sürdüğü açıklandı.

GİRİŞ 21.01.2018 11:28 GÜNCELLEME 21.01.2018 12:54
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Türk Silahlı Kuvvetleri, “Zeytin Dalı Harekâtı”na ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada, terör örgütü PKK ve kollarıyla DEAŞ terör örgütüne ait tam 153 sığınak, barınak ve mühimmat deposunun vurulduğu belirtildi.

İŞTE O AÇIKLAMA

"Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, “Zeytin Dalı Harekâtı” 20 Ocak 2018 saat 17:00’de başlatılmıştır. Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Tespit edilen hedefler, kara ateş destek vasıtaları ile ateşle taarruz edilerek etkisiz hale getirilmeye devam edilmektedir. Bu kapsamda şu ana kadar PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri tarafından kullanılan sığınak, barınak, mühimmat deposu vb. 153 hedef ateş altına alınmış olup “Zeytin Dalı Harekâtı” planlandığı şekilde devam etmektedir. Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir."

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
TSK
YAZDIR
YORUMLAR 30
 • Anadolu 1 yıl önce Şikayet Et
  Durmak yok yola devam hedef belli ,Ya Allah Bismillah
  Cevapla
 • Ortadirek Şaban 1 yıl önce Şikayet Et
  Vahsi terör örgütü pyd nin inleri acilen napalm bombasıyla imha edilmelidir
  Cevapla
 • cüneyt 1 yıl önce Şikayet Et
  vuran ALLAH tır
  Cevapla
 • avcı 1 yıl önce Şikayet Et
  Yüce ALLAH'ım ordumuzu Muzaffer eyle... Masum ve mağdur insanlara yardım eyle düşmanlara teröristlere canilere katillere fırsat verme. Amin.
  Cevapla
 • Yasin 1 yıl önce Şikayet Et
  Aslanların ALLLAH yardımcınız olsun. (Kürt düşmanlığı değil pkk düşmanlığı)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünya ayakta! Trump'ın S.Arabistan planı ortaya çıktı
Öğrendiğinizde şaşıracağınız ilginç bilgiler