Türk askeri geldi namusumuz kurtuldu

Zeytin Dalı Harekâtı tüm hızıyla sürerken, bölgede teröristlerden kurtarılan bir köyde yaşayan Çavkari Simon isimli Süryani kızın yazdığı mektup yürekleri dağladı.

Türk askeri geldi namusumuz kurtuldu
Türk askeri geldi namusumuz kurtuldu
GİRİŞ 25.01.2018 12:40 GÜNCELLEME 25.01.2018 12:41

Çavkari, “Esir şehrin kızından…” diye başlayan mektubunda çektikleri mezalimi sıralıyor ve “Türklerin askerleri gelince önce iffet ve namusumuz kurtuldu, sonra da karnımız doydu” diyor. 

Esir şehrin kızından… "

Afrinli Çavkari’nin Türkiye’ye hitaben yazdığı ve Akit’e ulaşan acı mektubunun tercümesini aynen aktarıyoruz: 

“Esir şehrin kızından… 

Bunları yazdığım için çok korkuyorum. Siz gelince Süryani, Arap, Kürt ve Türkmenlerin esareti, teröristlerin de hayali bitti. Esaret altında yaşamak çok kötü. Çünkü tecavüz, gasp ve ölüm her an ensemizde. Her türlü haberleşme yasak ve sıkı denetimde. Zaten dünyanın da kulakları tıkalı. Aslında yaşadıklarımız dünyaca malum sır. 

"ABLAM TECAVÜZE UĞRADI İNTİHAR ETTİ"

Ben beş çocuklu ailenin üçüncü 14 yaşındaki kızıyım. Babam 6 yıl önce öldü. 4 yıldır her türlü yabancı teröristler burada. PYD/PKK dışında DEAŞ’lılar da var ve çok güzel anlaşıyorlar. En büyük ablam evli, burada değiller. İkinci ablam geçen yıl Azad isimli teröristin evimizde tecavüzü neticesi hamile kaldı. Daha sonra da intihar etti. Yine geçen yıl 11 yaşındaki erkek kardeşim Maksut’u zorla bizden alıp gerilla yapacağız diye götürdüler. Bir daha da haber alamadık. Evde 7 yaşında kardeşim, hasta annem ve ben varız. Biz de ev hapsindeydik. 7 ay kadar önce Amerikalı subaylar gördüm burada. Çaresizlik ve sıkıntılarımızı anlatmak için yanaştım. Fakat dilenci diye kovdular, sonra da kollarında Apo resimleri olan teröristler bize kızıp ev hapsi verdi. Bir daha evden çıkmaya kalkışırsanız annenizi de öldürürüz dediler. Buralarda bizim gibi işbirlikçi olmayan çok tutsak ev hapisli aileler var. Sadece teröristlere yardım edenler özgür. 

Benim babam Süryani, annem Kürt ve çok dua ettim Tanrı’ya bu zulüm bitsin diye. Ayda bir banyo için su getirmemiz ve günde bir ekmek hakkımız var. Cezalılara davranış bu. 

Siz geliyorsunuz diye bırakıp kaçtılar bizi. Yüksek tepelerden ışıklarını seyrettiğimiz Türklerin askerleri gelince önce iffet ve namusumuz kurtuldu, sonra da karnımız doydu. Kardeşim Maksut için çok üzülüyorum çünkü o daha çok küçük. Ne kendi başına banyo yapar ne de yalnız uyuyabilir. Geceleri korkar ve üstünü açar. Ne olur küçük kardeşim Maksut ve götürdükleri diğer küçük çocuklar, teröristlerin elinden kurtarılsın. 

Biz teröristlere bir daha esir olmak istemiyoruz. Bizi kurtaran büyük lider Sayın Erdoğan’ın ellerinden öpüyorum. Ölmemiz gerekiyorsa canımızı siz alın. Bizi ne olur bir daha teröristlerin esaretine bırakmayın…”

YAZDIR
YORUMLAR 149
 • Adem 4 ay önce Şikayet Et
  Allah Affet bizleri elimizden birşey gelmiyor İnsanlığımdan utanıyorum Rabbimizin huzuruna nasıl hangi yüzle çıkacağız Allah Biz Müslümanlara şuur versin
  Cevapla
 • Osmanlı'nın Torunu 4 ay önce Şikayet Et
  Yarabbi Ümmed-i Muhammed'in son ordusuna güç ve kuvvet ihsan eyle. Düşmanlarımıza karşı bizi yardımınla müşerreflendir. Senin herşeye gücün yeter. Amin
  Cevapla
 • Hamza 4 ay önce Şikayet Et
  Zalimler için yaşasın cehennem. Dünyadaki cehennemleri de Mehmetçik olacak biznillah. İşte bu yüzden ülkümüz düsturumuz: Nizam-ı Alem, İla-i kelimetullah.
  Cevapla
 • Dersimli 4 ay önce Şikayet Et
  O küçük 11 yasındaki kardeşine üzüldüm.ne banyo yapabilir ne uyuyabilir korkudan ne yer ne icer işte buna benzer ve hatta dahada acı durumlar cok suriyede olsun arakanda olsun filistinde olsun ve irakta kisaca ümmet cografyası kan gözyaşı icinde.Allah islamın son kalesi ve ordusu olan bu vatanı memleketi her türlü harici dahili düşmanlardan korusun.Ya şeriat ya şehadet..
  Cevapla
 • Ahmet Topçu 4 ay önce Şikayet Et
  Bizim işimiz öyle kolay değil.. Çünkü biz ne yapsak mazluma düşküne bize el açana sırt dönemiyoruz.. Allah bizim hamurumuza bunu kader diye karmış bunu yaşayacağız.. İşimiz zor işte o kadar bilinmeyen var ki daha küçücük bir yerden çıkan dramlara bakın.. Hele bir aliya izzetbegoviç in türklere mektubunu okuyun okuyun da şu şeytandan aşağı olan tek milletin hepsi terörist o devlet denilen aşşağılıkların yaptıklarına şahit olun ve bilin bunların eline fırsat geçerse neler yapabilirler..Bizim kaderimiz varsa şehadet yoksa cihana 7 düvele hakimiyet bu dünyada.. Gaz değil gerçek bunlar. Vesselam..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fransa karıştı! 250 bin kişi sokağa indi
Benzin bidonuyla yaptığına bakın!