Soyağacı sorgulama hizmeti durduruldu mu?

E Devlet'in dün hizmete soktuğu soyağacı sorgulama ekranı, gördüğü yoğun talep karşısında isteklere cevap veremez hale geldi, sistem askıya alındı.

 • GİRİŞ09.02.2018 08:42
 • GÜNCELLEME09.02.2018 08:43
Soyağacı sorgulama hizmeti durduruldu mu?

E Devlet'in dün hizmete soktuğu soyağacı sorgulama ekranı, gördüğü yoğun talep karşısında isteklere cevap veremez hale geldi. Bu durumun ardından turkiye.gov.tr adresi de kilitlendi. Vatandaşlar soyağacı sorgulama dışında yapmak istedikleri hizmetlere de erişemedi. Yoğunluk azalmayınca, E Devlet'te yer alan soyağacı sorgulama sayfası bakıma alınarak hizmetin şuan için durdurulduğu bilgisi vatandaşlarla paylaşıldı

Dün hizmete giren yeni uygulama sayesinde vatandaşlar artık internet ortamında soyağacı sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor. Alt-üst soy sorgulama ekranından girilen bu yeni hizmete, sağ üst köşede bulunan belge oluştur linki tıklanarak 2 adımda soyağacı listesine ulaşılabiliyordu.

 

 

Dün özellikle akşam saatlerinde meydana gelen yoğunluk E Devlet sitesinin tümüyle kilitlenmesine neden oldu. 

E-Devlet kullanımının yaygınlaştırılması kapsamında vatandaşların "alt soy üst soy raporunun" Nüfus Müdürlüklerine gitmeden e-Devlet üzerinden alabilmesi için yapılan çalışmalar bugün tamamlanarak, e-Devlet hizmeti yürüten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğünün kullanımına açıldı.Alt soy üst soy raporu kullanıma açıldığı gün e-Devlet üzerinden 1 saat içerisinde yaklaşık 33 bin belge üretildi.

Üretilen belgelerde kişilerin yalnızca kendilerine ait alt ve üst soy bilgileri yer alıyor. Belgelerde, 6698 Sayılı "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" gereğince kardeşler gibi yan soylarına ait bilgiler ise e-Devlet üzerinden paylaşılmıyor.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar48

 • ataç ferman 2 hafta önce Şikayet Et
  ya kardeşim şu kadarcık şeyde kilitleniyo
  Cevapla
 • adem 2 hafta önce Şikayet Et
  demek bu Kadar insan soyunu bilmiyordu el cevap hepimiz hz ademin soyundan geliyoruz
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Hasan 2 hafta önce Şikayet Et
  Biran önce Server kapasiteleri artırılarak devreye alınmalı.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • gerisi hikaye 2 hafta önce Şikayet Et
  hangi soya mensup olduğun değil, yaşadığın ülkeye sadakatle bağlı olmak, vatandaş olarak hakların ve sorumlulukların olduğunu unutmamak, vatanı birlik içinde tutmak için mücadele etmek, vatan içinde yaşayan tüm yurttaşların bir kardeş olduğunu unutmamak, yasalara, dine, ahlaka, örf adete sadık olmak, evlatlarımızı kardeşlik hukuku ile yetiştirmek vatan ve millet bilinci ile yetiştirmek önemli. gerisi hikaye.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • ismet 2 hafta önce Şikayet Et
  soyagaci sahsi olmali artı 1 lira ucret alinmali tabiiki guzel bir is fakaaat su kamuda calisan emeklisi 15 20 yıl geçenleri hurda araçları 20 haneli yere muhtarları belediyelerdeki israfı önleyin be babam icraatlar yenilikler istiyoruz madem issizlik var emekli et saha acılsın ufkumuz acılsın ocaklar tutsun eeeyy devlet buyulerii hataliysam deyin babam
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat