Soyağacı sorgulama hizmeti durduruldu mu?

E Devlet'in dün hizmete soktuğu soyağacı sorgulama ekranı, gördüğü yoğun talep karşısında isteklere cevap veremez hale geldi, sistem askıya alındı.

Soyağacı sorgulama hizmeti durduruldu mu?
Soyağacı sorgulama hizmeti durduruldu mu?
GİRİŞ 09.02.2018 08:42 GÜNCELLEME 09.02.2018 08:43
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

E Devlet'in dün hizmete soktuğu soyağacı sorgulama ekranı, gördüğü yoğun talep karşısında isteklere cevap veremez hale geldi. Bu durumun ardından turkiye.gov.tr adresi de kilitlendi. Vatandaşlar soyağacı sorgulama dışında yapmak istedikleri hizmetlere de erişemedi. Yoğunluk azalmayınca, E Devlet'te yer alan soyağacı sorgulama sayfası bakıma alınarak hizmetin şuan için durdurulduğu bilgisi vatandaşlarla paylaşıldı

Dün hizmete giren yeni uygulama sayesinde vatandaşlar artık internet ortamında soyağacı sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor. Alt-üst soy sorgulama ekranından girilen bu yeni hizmete, sağ üst köşede bulunan belge oluştur linki tıklanarak 2 adımda soyağacı listesine ulaşılabiliyordu.

 

 

Dün özellikle akşam saatlerinde meydana gelen yoğunluk E Devlet sitesinin tümüyle kilitlenmesine neden oldu. 

E-Devlet kullanımının yaygınlaştırılması kapsamında vatandaşların "alt soy üst soy raporunun" Nüfus Müdürlüklerine gitmeden e-Devlet üzerinden alabilmesi için yapılan çalışmalar bugün tamamlanarak, e-Devlet hizmeti yürüten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğünün kullanımına açıldı.Alt soy üst soy raporu kullanıma açıldığı gün e-Devlet üzerinden 1 saat içerisinde yaklaşık 33 bin belge üretildi.

Üretilen belgelerde kişilerin yalnızca kendilerine ait alt ve üst soy bilgileri yer alıyor. Belgelerde, 6698 Sayılı "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" gereğince kardeşler gibi yan soylarına ait bilgiler ise e-Devlet üzerinden paylaşılmıyor.

YAZDIR
YORUMLAR 48
 • ataç ferman 1 yıl önce Şikayet Et
  ya kardeşim şu kadarcık şeyde kilitleniyo
  Cevapla
 • adem 1 yıl önce Şikayet Et
  demek bu Kadar insan soyunu bilmiyordu el cevap hepimiz hz ademin soyundan geliyoruz
  Cevapla
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Biran önce Server kapasiteleri artırılarak devreye alınmalı.
  Cevapla
 • gerisi hikaye 1 yıl önce Şikayet Et
  hangi soya mensup olduğun değil, yaşadığın ülkeye sadakatle bağlı olmak, vatandaş olarak hakların ve sorumlulukların olduğunu unutmamak, vatanı birlik içinde tutmak için mücadele etmek, vatan içinde yaşayan tüm yurttaşların bir kardeş olduğunu unutmamak, yasalara, dine, ahlaka, örf adete sadık olmak, evlatlarımızı kardeşlik hukuku ile yetiştirmek vatan ve millet bilinci ile yetiştirmek önemli. gerisi hikaye.
  Cevapla
 • ismet 1 yıl önce Şikayet Et
  soyagaci sahsi olmali artı 1 lira ucret alinmali tabiiki guzel bir is fakaaat su kamuda calisan emeklisi 15 20 yıl geçenleri hurda araçları 20 haneli yere muhtarları belediyelerdeki israfı önleyin be babam icraatlar yenilikler istiyoruz madem issizlik var emekli et saha acılsın ufkumuz acılsın ocaklar tutsun eeeyy devlet buyulerii hataliysam deyin babam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Savunma Sanayii Başkanlığı Akıncı’nın sistemini yayımladı
Her şey tamam! Türkiye 'Merkez'i bekliyor