AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak kimdir?

2015 yılından bu yana AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak görev yürüten Selim Temurci'nin bu görevinden istifa etmesinin ardından yerine Bayram Şenocak getirildi. Yeni AK Parti İstanbul İl Başkanı seçilen Bayram Şenocak aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte, Bayram Şenocak'ın detaylı biyografisi...

GİRİŞ 10.02.2018 20:58 GÜNCELLEME 11.02.2018 20:47
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevini üstlenen Selim Temurci, 9 Şubat 2018 tarihinde bir basın toplantısı düzenledi ve bu görevinden ayrılma kararı aldığının açıklamasını gerçekleştirdi. Selim Temurci'nin istifası sonrasında yeni AK Parti İstanbul İl Başkanı'nın kim olacağı sorusu akılları kurcalamaya başlamıştı. 3 dönem boyunca AK Parti İstanbul İl Başkanı görevini icra eden Selim Temurci'nin görevini bırakmasının ardından yerine Bayram Şenocak'ın getirildiği bilgisine ulaşıldı. Bayram Şenocak'ın yeni AK Parti İstanbul İl Başkanı seçilmesinin ardından kim olduğu ve hayatına ilişkin detaylı bilgi öğrenilmek üzere sorgulamalara geçildi. Peki, MÜSİAD yönetiminde de yer alan Bayram Şenocak kimdir? Genç yaşta siyaset alanında çalışmalar yürüten Bayram Şenocak aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte, Bayram Şenocak'ın detaylı biyografisi...

AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI BELLİ OLDU!

AK Parti'nin teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, yeni AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak Bayram Şenocak’ın atandığının duyurusunu sosyal medya hesabı aracılığıyla gerçekleştirdi. Mustafa Ataş, "Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler sonucunda İstanbul İl Başkanlığı'na Bayram Şenocak atanmıştır. İstanbul'umuza ve Partimize hayırlı olmasını dilerim." şeklinde ifadelere yer verdi.

bayram

 

 

BAYRAM ŞENOCAK KİMDİR?

1978 Trabzon-Of doğumlu olan Bayram Şenocak 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Şu anda aynı üniversitede işletme bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

2003 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra çalışma hayatına atılan Şenocak, birçok şirkette üst düzey yönetici olarak görev yaptı. Şu anda da ortağı olduğu şirketlerde ticari faaliyetlerini devam ettirmektedir.

2004-2010 yılları arasında MÜSİAD Genel Merkezde Sektör Kurullarında yönetici olarak çalışmalarda bulunan Şenocak, bu kapsamda birçok organizasyonun düzenleyicileri arasında yer aldı. 2017 yılından bu yana MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve sektör kurulları komisyon başkanı olarak görev yapmaktadır.

Siyasi hayatına 2003 yılında AK Parti Güngören Gençlik Kollarında başlayan Şenocak, 2003-2004 yılları arasında Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı, 2009-2012 yılları arasında İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi, 2012-2014 yılları arasında da Avcılar İlçe Başkanı olarak görev yaptı.

İlçe Başkanlığı döneminde Avcılar teşkilatı ile birlikte Avcılar için yapılan başarılı çalışmalar neticesinde 2014 yerel seçimlerinde Avcılar Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

Evli ve 3 çocuk sahibi olan Şenocak, yüzme, futbol, karate sporlarıyla ilgilenmektedir ve DAN diplomasına sahiptir.

bayram

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • laedri 1 yıl önce Şikayet Et
  sporcu adam taze bir kan demek.. hadi bismillah..
  Cevapla
 • m3hk 1 yıl önce Şikayet Et
  İşi çok zor. Toplayıcı ılımlı siyaset izlemeli. Birlikten kuvvet doğar.
  Cevapla
 • Mehmet K. 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlısı olur inşallah. Oflu hemşerimizin başarısı hepimizin başarısıdır.
  Cevapla
 • Orhan Peker 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlı uğurlu olsun Allah başarılarını daim etsin.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
CHP'de ses getirecek istifa! Bir büyük çatlak daha...
Başkan Erdoğan müjdeleri art arda verdi