Türkiye'yi tehdit eden ABD'yi bekleyen ağır bedel

Türkiye'nin Afrin'e düzenlediği harekatı ve olası Menbiç operasyonunu engellemek için hamle üstüne hamle yapan ABD, McMaster ve Tillerson ziyareti öncesi korgeneral Funk ile mesaj vererek Türkiye'nin nabzını yoklamaya çalıştı. Funk ile Türkiye'yi tehdit eden ABD'nin yaptığı hesap yanlışının ise ağır sonuçları olabilir.

GİRİŞ 12.02.2018 16:25 GÜNCELLEME 12.02.2018 16:46
Bu Habere 111 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Menbiç'e yönelik operasyon mesajı vermesi sonrası basının karşısına geçen ABD'li general Funk Türkiye'yi tehdit ederek Bizi vurursanız, agresif şekilde karşılık veririz” mesajı vermişti.

Türkiye'nin operasyonunu engellemek için YPG'lilerle poz veren general gazetecilerin “en çok neden endişe ediyorsunuz” sorusuna verdiği cevap ise röportajın en dikkat çeken kısmıydı. Funk o soru üzerine "Yanlış hesap” yanıtı verdi. Yani Türkiye'ye aba altından sopa göstermeye kalkarak yanlış hesap yapmayın karşınızda ABD var ona göre demek istiyordu. Ancak Washington tarafından McMaster ve Tillerson ziyareti öncesi Türkiye'nin nabzını ölçmek için eline tutuşturulan yazıyı okuyan Funk'ın farkında olmadığı şey ABD'nin pozisyonunun yanlış olduğuydu.

Türkiye operasyon için tüm dünyaya net bir şekilde mesajını çok önceden vermişti. Afrin sonra Menbiç daha sonra ise Fırat'ın doğusu... Türkiye'nin terörü temizleme amacından vazgeçmesini beklemek hayalden başka bir şey değildir.

 

ABD yanlış pozisyonda çünkü;  Uzun yıllardır müttefiki olan Türkiye'ye karşı PYD'nin yanında yer alan, silah veren, eğiten ve Zeytin Dalı harekatına karşı teröristlere lojistik ve askeri destek sağlayan, tünel ve beton mevziler hazırlayan ABD idi.

ABD İÇİN BEDELİ AĞIR OLUR
ABD'li generalin Türkiye'ye karşılık veririz diyerek PKK için Türkiye ile çatışmaya girmesinden en çok zararlı çıkacak taraf ABD'dir. Eğer böyle bir durum gerçekleşirse; yaşanacak kriz Rusya ve İran'ın işine gelecektir. İki NATO üyesi arasında yaşanan bu çatışma NATO'yu dağılmaya kadar götürür. ABD, Türkiye'yi tamamen kaybeder ve Ortağu'da yapayalnız kalır. Bölgede önü alınamayacak büyük bir krizi tetikler ve ABD bölgede tutunamaz hale gelir.

YAZDIR
YORUMLAR 111
 • milletin avukatı 1 yıl önce Şikayet Et
  Nato dağılacak. Terörü destekleyen tüm batılı ülkelr gibi, ABD de israil gibi terör devletidir..
  Cevapla
 • SEYFETTİN 1 yıl önce Şikayet Et
  Adamsanız kendiniz gelin paralı köpeklerinizi üstümüze salmayın.. korkak ve ödlek olmasanız arkamızdan iş çevirmezsiniz. Abd o kadar adi ki yüzümüze başka arkadan başka konuşuyor. Osmanlı tokadı yemenin zamanı gelmiş...
  Cevapla
 • sezer 1 yıl önce Şikayet Et
  ey general sen bu güne kadar yaptığın çatışmalara savaşmak diyorsun ya ben ona gülüyorum şimdi şehit kahraman Mübariz İbrahimov bir Türktü ve tek savaştı sonuç ortada, sen bir Türk devletini karşına alıyorsun .Bizim insanımız sabahları ciğer yer ya siz ne içiyorsunuz ?
  Cevapla
 • Anguta bak 1 yıl önce Şikayet Et
  Tehdit ediyormuş, yok savaşmak bunların işiymiş, sizin o beslediğiniz hain köpeklerin hepsini itlaf ederiz. sonra size sıra gelir sıkıntı yok. sen bu Ülkeyi sahipsiz sandın herhalde dedelerinize sorun onlar anlatsın elin yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış boş boş konuşursunuz işte abd dümbüğü seni.
  Cevapla
 • kürt oğlu kürt 1 yıl önce Şikayet Et
  orta doğunun en büyük şeytanı amerikadır amerika israil topraklarını genişletip büyük haçlı devleti kurup islam dinini ortadan kaldırıp bu topraklarda yaşayan müslümanları kendileri gibi kafir zerdüşt olmaya zorlamaktadır ölürüz ay yıldızlı bayrağımızı bu güzel cennet vatanımızı asla ve asla büyük şeytan amerikaya ve onlara hizmet eden zerdüştlere bırakmayız
  Cevapla
 • Ali aksoy 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir amerikali geberdimi 1000 dolar + yan masraflar emeklilik ve geride kalan ailesinin masraflarin üstlenelmesi gibi!AMA BIR KÜRT,MÜRT,ARAP ÖLDÜMÜ 100 DOLAR! UYANIN ULANLAR,UYANIN BE...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Balat'ta 3 katlı binanın çökme anı kamerada!
Türk halkı tepkili: İncirlik kapatılsın!