Karşısında Org. Akar'ı gören askerin heyecanı

TSK, Genelkurmay Başkanlığı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Hatay'daki inceleme ve denetlemelerine ait görüntüleri paylaştı.

 • GİRİŞ13.02.2018 06:15
 • GÜNCELLEME13.02.2018 09:04
Karşısında Org. Akar'ı gören askerin heyecanı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte Hatay bölgesinde Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili inceleme ve denetlemelerde bulunmuştu.

Genelkurmay Başkanlığı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Hatay'daki inceleme ve denetlemelerine ait görüntüleri paylaştı. 

 

 

Genelkurmay Başkanlığı tarafından, Youtube üzerinden paylaşılan görüntülerde, Orgeneral Akar'ın, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Hatay'da, 1. ve 3. Komando Tugaylarının komuta yerleri ile Zeytin Dalı Harekatı'nın sevk ve idaresinden sorumlu 2. Ordu Komutanlığı Taktik Komuta Yeri'ni ziyareti yer alıyor. Akar, 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'den harekata ilişkin son bilgileri alıyor.

Daha sonra burada bir araya geldiği pilotlara seslenen Orgeneral Akar, "En son teröristi etkisiz hale getirip daha huzurlu, güvenli bir ortamda layık olduğumuz yaşam şekline kavuşacağız. Bunda rolünüz, emeğiniz büyük. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da aynı şekilde, aynı azim ve kararlılıkla görevlerinizi yapmanızı bekliyoruz." dedi.

"ŞEHİTLERİMİZİN, GAZİLERİMİZİN HESABI SORULACAKTIR"

Şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa dileyen Akar, "Allah başta annelerine ve babalarına sabır versin. Allah, Türk Silahlı Kuvvetlerimize, aziz ve kahraman milletimize de sabır ve tahammül gücü versin. Başaracağız, hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmayacak. Öyle veya böyle, şehitlerimizin, evlatlarımızın ve gazilerimizin mutlaka hesabı sorulmaya devam edilecek." ifadelerini kullandı.

Akar, pilotlara, kahramanlık ve fedakarlıklarından dolayı teşekkür etti, kendilerine görevlerinde başarılar diledi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar21

 • Husamettin Colak 5 gün önce Şikayet Et
  Allah cc. Bozmasin....
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Türkiyem 5 gün önce Şikayet Et
  Bir komutanımızın selamunaleykum diyerek emrindeki askeri selamlaması içimi ısıttı. Şükürler olsun bu günlere. Ağlama duvarında poz verenlerden cami de saf tutanlara geldik çok şükür Rabbim
  Cevapla Toplam 12 beğeni
 • Cevde Güneri 5 gün önce Şikayet Et
  Rabbimiz böyle komutanların sayısını artırsın.İNŞAALLAH...
  Toplam 2 beğeni
 • ahmet 5 gün önce Şikayet Et
  Komutanım sizinle gurur duyuyoruz bunu bilin yiğitler yiğidi size selamlar olsun Allah’a emanet olun ğüzel insan.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Muhammed 5 gün önce Şikayet Et
  Çok şirin yaa :)) Allah hepinizi korusunn...
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • ankaralı 5 gün önce Şikayet Et
  o askerin kolunu öyle tutması itmesi pek şık olmamış
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • kardes 4 gün önce Şikayet Et
  Hoş olmamış diyenler zerre kadar makama gelse ne hallere girerler. ne var yaptığında.
 • Türkiyem 5 gün önce Şikayet Et
  Hoş olmayacak bir hareket yapmamış, element uydurmayın. Emrindeki askerlerine moral için onları denetlemek için yapılmış babacan hareketler.
  Toplam 7 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat