Son zamanların trendi PolitiScales nedir? PolitiScales testi nasıl çözülür?

PolitiScales, son zamanlarda adından yoğun şekilde söz ettiren ettiren bir kavram olarak karşımıza çıkıyor. PolitiScales testi size yöneltilen sorulara verdiğiniz yanıtlar karşısında hangi ideolojiye yatkın olduğunuzu belirlemeye yarıyor. Peki, siyasi ideolojinizi ortaya koymaya yarayan PolitiScales nedir? Son zamanlarda trendi haline gelen PolitiScales testi nasıl çözülür? İşte, tüm detaylar...

Son zamanların trendi PolitiScales nedir? PolitiScales testi nasıl çözülür?
Son zamanların trendi PolitiScales nedir? PolitiScales testi nasıl çözülür?
GİRİŞ 14.02.2018 11:17 GÜNCELLEME 14.02.2018 11:19

PolitiScales adlı bir web sitesi, kendilerini ziyaret eden kullanıcıların siyasi/ideolojik alanda birtakım sorular yöneltiyor ve o sorulara verilen yanıtlar neticesinde hangi siyasi ideolojiye sahip olduğunuzu belirlemeye yardımcı oluyor. PolitiScales testi son zamanlarda bir akım haline gelerek pek çok kişinin kullandığı uygulamalar arasında önemli bir yerde bulunuyor. PolitiScales testinin ne olduğu ve PolitiScales testinin nasıl çözüldüğü hakkında daha detaylı bir bilgiye sahip olmak isteyen kişiler araştırmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Peki, verdiğiniz cevaplar doğrultusunda sizin yatkın olduğunuz ideolojiyi ortaya koyan PolitiScales nedir? İşte, PolitiScales testine ilişkin merak edilen tüm ayrıntılar...

polit

 

 

POLİTİSCALES NEDİR?

PolitiScales kısaca çevrimiçi bir siyasi test uygulamasıdır.

PolitiScales adındaki bu web sitesine girdiğinizde sizi, "Çevrimiçi siyasi test olan PolitiScale’e hoş geldiniz. Bir dizi doğrulama ile karşı karşıya kalacaksınız ve her biri için en çok sizin fikrinize karşılık gelen düğmeye basmanız gerekecek" şeklinde bir bilgilendirme mesajı karşılayacak.

Ardından PolitiScales testini çözmek üzere siteyi ziyaret eden kullanıcılar, onlara yöneltilen siyasi/ideolojik türdeki birtakım soruları yanıtlandıracak.

Kullanıcı testleri çözme işlemini bitirdiğinde ise verdiği yanıtlar dahilinde bu kişinin sahip olduğu siyasi ideolojisini ortaya koyacak. 

POLİTİSCALES TESTİNİ ÇÖZMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

polit

PolitiScales testiyla ilgili daha detaylı bilgi verecek olursak, testi çözmek için giriş yaptığınızda sizin çok partili bir siyasal sistemin ve piyasa ekonomisinin vatandaşı olduğunu varsayarak başlatıyor.

PolitiScales sitesindeki size yönelten sorulan sorular 5 seçenekten oluşuyor. Bu seçenekler ise şunlardır:

Kesinlikle Katılıyorum

Biraz Katılıyorum

Tarafsız ya da Kararsız

Katılmıyorum

Kesinlikle Katılmıyorum

En son aşamada ise soruların tamamını yanıtladığınızda sonuç ekranında da verdiğiniz yanıtlar doğrultusunda sizin siyasi görüşünüzü belirliyor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sigmar Gabriel: Türkiye için her şeyi yapmalıyız
ABD'den Türkiye'ye teşekkür mesajı