Teröristlere gönderilen kamuflajlar ele geçirildi

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda, Suriye'de bulunan PYD/YPG'li teröristlere götürüldüğü belirlenen 202 kamuflaj ve 20 çift ayakkabı ele geçirildi.

 • GİRİŞ14.02.2018 14:36
 • GÜNCELLEME14.02.2018 14:42
Teröristlere giden üniformalar Cilvegözü'nde yakalandı

Dünya Gümrük Haftası nedeniyle toplantı düzenleyen Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ali Aygün, kurum olarak milli güvenlik tedbirleri kapsamında teyakkuz halinde olduklarını söyledi. Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda son olarak terör örgütü üyelerine gönderilen kamuflaj ve ayakkabı ele geçirildiğini belirten Aygün şöyle konuştu:

"Cilvegözü'nde teröristlerin bölgeden uzaklaştırılmasıyla beraber ticari yasaklar önemli ölçüde azaltılmış durumda. Milli güvenlik tedbirleri çerçevesinde tabii ki malların gidişine kısıtlamalar koyuyoruz. Tam bir teyakkuz ve alarm halindeyiz. En son Cilvegözü'nde YPG üniformaları yakaladık. El koyduk ve bakanlığa yazısını yazdık. Yük içine gizlenen 202 kamuflaj ve 20 ayakkabıya el koyduk. Bu üniformaların Suriye tarafında YPG terör örgütü militanları ve SDG tarafından kullanılan kamuflajlar olduğunu belirledik. Bu olayla ilgili soruşturmamız devam ediyor."

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar5

 • vatansever 4 gün önce Şikayet Et
  idam gel artık gözümüz yollarda seni bekliyoruz
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ahmed 4 gün önce Şikayet Et
  bu arac nerden cikmis, yuk kiminmis ...fitil fitil burnundan getirin , oyle masum bi konfeksiuoncu isi degil buuyuk organizasyon , arkasindan hdp cikmazsa bisey bilmiyorum...
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Keremali 4 gün önce Şikayet Et
  Var ise elbiseyi diken firma ile ayakkabı markasını bilelim ki vatandaş olarak bizler o marka malları almayalım, satmayalım.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • mustafa 4 gün önce Şikayet Et
  Çaktırmadan çip takıp gönderseymişler. Takip edilip inlerinde telef edilirlerdi. 202 iyi bir rakam.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • VATANDAŞ 4 gün önce Şikayet Et
  Kim göndermiş? Destek verenleri de bulup vatana ihanet suçuyla yargılayın. Savaştayız. Herkes safını belli etti artık. Hainin hükmü ölüm olmalı.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat