Sultanbekov'dan 'Türkiyem' şarkısı

'Dombra' şarkısı ile ünlenen Kazakistanlı sanatçı Arslanbek Sultanbekov, 'Türkiyem' isimli yeni bestesini Ordulu gençlerin beğenisine sundu.

  • GİRİŞ01.03.2018 19:12
  • GÜNCELLEME01.03.2018 20:38
Sultanbekov'dan 'Türkiyem' adlı beste

Çeşitli programlara katılmak üzere kente gelen Sultanbekov, Ordu Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte gençlerle buluştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, etkinlikte yaptığı konuşmada, Ordu'da düzenlenen 23 Yaş Altı Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası'nın onur konuğu olan Sultanbekov'a, kendilerini kırmayıp geldiği için teşekkür etti.

 

Arslanbek Sultanbekov ise yaşadığı coğrafyadan selam getirdiğini belirterek, kendisinin de sporla ilgilendiğini dile getirdi. 

Küçük yaşlarda sporu sevmeye başladığını anlatan Sultanbekov, "Boks ve jimnastik branşıyla ilgilendim. Sporu çok seviyorum. Türkiye'yi de çok seviyoruz. Türkiye'nin içinde beraberlik ve barış var. Eğer memleketin içinde iyi sporcu insanlar çok olursa millet ve memleket güçlü olur. Sporcu insanlar doğru insan olur, sözü akıllı ve doğru olur." dedi. 

Sultanbekov, Aşık Veysel'in şarkılarını çok beğendiğini ve onları öğrenmeye başladığını ifade ederek, özellikle "Uzun İnce Bir Yoldayım" şarkısını çok sevdiğini aktardı. 

Gençlerin sorularını da yanıtlayan Sultanbekov, "Dombra" başta olmak üzere çeşitli şarkılarını seslendirdi. 

Sultanbekov, Türkiye için hazırladığı "Türkiyem" adlı yeni bestesinin demosunu da gençlere dinletti.

KAYNAKAA

Yorumlar1

  • Aras 2 hafta önce Şikayet Et
    orta asyadaki kardeşlerimizde bağlarımızı güçlendirmeliyiz
    Cevapla Toplam 6 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat