2019'dan sonra a-Devlet'e geçiş yapılacak! Akıllı devlet sistemi nedir?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin gelmesiyle birlikte kamu kurumları tarafından a-Devlet (Akıllı Devlet) hizmetine geçiş yapılması planlanıyor. İşte, Kamu Bilgi Yönetim Sistemi (KAYSİS) ile ''e-Devlet-Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Entegrasyon Projesi'' kapsamında oluşturulan a-Devlet hakkında merak edilen tüm detaylar…

  • GİRİŞ06.03.2018 09:47
  • GÜNCELLEME06.03.2018 09:49
2019'dan sonra a-Devlet'e geçiş yapılacak! Akıllı devlet sistemi nedir?

Kamu Bilgi Yönetim Sistemi (KAYSİS) ile 'e-Devlet-Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Entegrasyon Projesi' ortaklığıyla oluşturulan a-Devlet’i (Akıllı Devlet) Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin gelmesinin ardından uygulamaya geçirilmeye hazırlanıyor. Bu doğrultuda yeni sistem, Başbakanlık genelgelerinin tasnifi yeni sistemle uyumlu olacak şekilde düzenlemeye başlandı. Elektronik Kamu Bilgi Yönetim Sistemi (KAYSİS) ile birlikte 2019 yılından itibaren e-Devlet uygulamalarının tek bir merkezden entegre edilmesi sağlanarak a-Devlet’e (Akıllı Devlet) uygulamasına geçiş yapılması planlanıyor. İşte, a-Devlet (Akıllı Devlet) sistemine ilişkin ayrıntılı bilgiler…

A-DEVLET (AKILLI DEVLET) İÇİN HAZIRLIK SÜRECİNE BAŞLANDI!

Kamu Bilgi Yönetim Sistemi (KAYSİS) ile kamu kurumlarının teşkilat yapısından, sunulan hizmetlere ve kullanılan belgelere kadar kamu yönetiminde yer alan unsurlar, mevzuat dayanaklarıyla birlikte elektronik ortamda tanımlanmaya başladı.

“KAYSİS ile e-Devlet Entegrasyonu Projesi” ve “e-Devlet-Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Entegrasyon Projesi” başlatılarak dijital dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması için “e-Devlet Zaman Planı” oluşturuldu. Hizmet Envanteri Yönetim Sistemi’ne (HEYS) girilen hizmetlerden e-Devlet kapısına aktarılabilecek olanlar aktarılarak yüzde 55 entegrasyon sağlandı.

A-DEVLET (AKILLI DEVLET) SİSTEMİNE NE ZAMAN GEÇİLECEK?

Kamu Bilgi Yönetim Sistemi (KAYSİS) ile 2019 yılı sonrasında geliştirilen e-Devlet uygulamaları tek merkezden entegre edilerek a-Devlet’e (Akıllı Devlet) sistemine geçilecek.

a devlet

Etiketler

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat