Almanya'da Türklere şok baskın!

Almanya’da 3 eyalette, çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu “Osmanen Germania BC” (Almanyalı Osmanlılar) adlı derneğe yönelik soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Almanya'da Türklere şok baskın!
Almanya'da Türklere şok baskın!
GİRİŞ 13.03.2018 14:31 GÜNCELLEME 13.03.2018 14:32
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

Almanya İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, bazı eyaletlerde "Osmanen Germania BC" derneğine yönelik soruşturma başlatıldığına dikkat çekilerek, derneğin amacının ve faaliyetlerinin kanunlara aykırı olduğuna dair şüpheler bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, dernek üyelerine yönelik aramaların Kuzey Ren-Vestfalya, Hessen ve Baden-Württemberg eyaletlerinde yapıldığı kaydedildi.

 

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere de yapılan önlemlerle suç faaliyetlerine göz yummayacaklarını gösterdiklerini savundu.

Essen polisinden yapılan açıklamada ise Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde 41 yerde arama yapıldığı, dernek üyelerinin tehlikeli olarak değerlendirilmesi nedeniyle özel kuvvetlerin de aramalara katıldığı ifade edildi.

Açıklamada, aramaların derneğin yasaklanmasına yönelik olmadığı, dernek yapısının ve faaliyetlerinin ortaya çıkarılmak istendiği vurgulandı.

"Osmanen Germaina BC" derneğinin Almanya genelinde 22 şubesi bulunduğu ve büyük çoğunluğu Türk olan yaklaşık 300 üyesi bulunduğu bildirildi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 48
 • Mete TÜRK 1 yıl önce Şikayet Et
  Almanya'nın her şehrinde bulunan nazi örgütlerine neden operasyon yapmıyorsunuz???
  Cevapla
 • 12345 1 yıl önce Şikayet Et
  Huzur islamda
  Cevapla
 • Zafer42 1 yıl önce Şikayet Et
  Vay Aslanlarim Benim Gurur duyuyorum sizinlen.
  Cevapla
 • ISPARTALI TÜRK 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne kadar şekilci olmuşuz biz.Yazıklar olsun.Neymiş dövmelilermiş de tipleri bozukmuş ta,vay efendim atalarımız neymiş bunlar neymiş de.Kalplerine de bakabiliyorsanız bir bakın bakalım nelermiş ondan sonra konuşun.Ben çok gördüm iyiki de gördüm,ders aldım,camilerde nice şekli bozuk insan gördüm,meğer içinde cevher varmış bozuk olan bizmişiz.Nice şekli düzgün olupta içi boş insan da gördüm.Hayattan basit bir örnek: Kendimize soralım,araba alırken motorunun mu sağlıklı olmasına önem veririz yoksa kaputunun mu?
  Cevapla
 • Erdem 1 yıl önce Şikayet Et
  Ikiside.
  Cevapla
 • kemal 1 yıl önce Şikayet Et
  ula ne guzel yazmissin kardesjm ya masallah
  Cevapla
 • Mistik Hoca 1 yıl önce Şikayet Et
  Müslüman Türk, ilmiyle, ahlakıyla, erdemiyle "BEN BUYUM" demeli, dinini milletini temsil etmeli. Gayrı müslimlere benzeyerek islamı veya bu milleti temsil etmek de ne oluyor?
  Cevapla
 • tırsık avcısı 1 yıl önce Şikayet Et
  cephe de savaşmaya da herkese anladığı dilden konuşmaya da adam lazımdır.oturduğun yerden muma üflemeye benzemez yangınla mücadele etmek.ZAFER için cephede askerin ahlaklısı kadar marifetli ve güçlü olanına da ihtiyaç vardır. o beğenmediğin insanların oralarda ne tür bir görev icra ettiğini ,kimlere nasıl bir göz dağı verdiğini bilmeden konuşmamak gerekir...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ekrem İmamoğlu'nu terleten soruları! Cevap vermedi!
Türkiye’de bir ilk! Uysal müjdeyi verdi