İranlılardan düşen jetle ilgili teklif

İran'da jetin düştüğü yere Bahtiyari halkı temsilcileri, Mina ve arkadaşları için anıt dikmek istediklerini belirtti. Başaran ailesi izin verirse sembolik bir heykel konulacak

 • GİRİŞ13.03.2018 19:29
 • GÜNCELLEME13.03.2018 19:42
İranlılardan düşen jetle ilgili teklif

Birleşik Arap Emirlikleri'nden İstanbul'a dönüş yolunda İran'ın Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinde düşen ve içindeki yolcuların tümünün öldüğü uçak kazasının ardından bölgede yaşanan Bahtiyari halkı, Başaran ailesinin izin vermesi halinde bir anıt yaptırmak istediğini bildirdiler.

Bahtiyari halkı temsilcileri acılı Türk ailelerinin kaldığı otele gelerek, uçağın düştüğü alana bir anıt dikmek istediklerini söylediler.

Bahtiyarı halkı temsilcileri ellerinde taşıdıkları pankartlarda Farsça ve Türkçe şu ifadelere yer verdiler:

"Sevgili Başaran ailesi ve sevgili Türk halkı, Mina ve onun arkadaşlarının ruhu Helen Ormanları ve Bahtiyari Dağlarında gökyüzüne uçtu. Dünya, Bahtiyari halkını dünyanın en misafirperver insanları olarak biliyor ama şimdi bu ev sahipliğinden dolayı üzgünüz ve tüm kalbimizle derdinize ortağız. Sizin de izninizi aldıktan sonra biz kızlarımızın hatırına sembolik bir heykel dostluk adına yapmaya karar verdik. Sizin için bir problem yoksa sizden haber bekliyoruz ve yapmaya başlamak istiyoruz."
 

 

 

Etiketler

Yorumlar102

 • ali san 18 saat önce Şikayet Et
  arkadaslar ben tir soforuyum iran halki turkiyeyi sever bizlere cok misafirperler bahtiyar bir topluluk buyuk bir aile asiret onlar misafir sever insanlar turkiyede isadami olan o bayanlar saygi dan dolayi boyle dusunuyorlar onlar yalakaliga ihtiyaci yok lutfen olenler hakinda kotu konusmayalam islamada sigmaz kominizmede sigmaz vebali buyuktur
  Cevapla
 • ahmet 4 gün önce Şikayet Et
  ellerinde şampanya kadehleri ile gökyüzüne uçtular
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • islam 4 gün önce Şikayet Et
  cok guldum.bu heykel dikme isi bana hic yabanci gelmedi.varsa yoksa heykel dikilir.baska da birsey yok.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • yozgatspor 4 gün önce Şikayet Et
  Mehmedim şehit olurken türk kızı veda partisi kutlamak için yabancı ülkelere akıyor
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • RuHi 4 gün önce Şikayet Et
  Pers devşirmesi. Ruhları gökyüzüne uçacak he
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat