Mete Yarar: Bakanlık Afrin için kura çekiyor

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar Afrin'de sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı için, İçişleri Bakanlığı'nın JÖH VE PÖH'lerden gönüllülerin gelmesini istediğini duyurduğunu, ancak talebin fazla olması nedeniyle kura çekilmek zorunda kalındığını söyledi.

Mete Yarar: Bakanlık Afrin için kura çekiyor
Mete Yarar: Bakanlık Afrin için kura çekiyor
GİRİŞ 14.03.2018 05:25 GÜNCELLEME 14.03.2018 07:23
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

İzmit Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İzmit Temsilciliği tarafından düzenlenen "Zeytin Dalı Afrin" konulu söyleşi, Türkiye Gazetesi Yazarı Süleyman Özışık ve Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar'ın katılımıyla İzmit'te bulunan Yunus Emre Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

"BAKANLIK KURA ÇEKMEK ZORUNDA KALIYOR"

 

Türkiye Gazetesi Yazarı ve söyleşinin moderatörü Süleyman Özışık'ın "Türkiye neden Zeytin Dalı Operasyonunu başlattı?" sorusuna cevap veren Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, "Bu ülkenin en önemli gücü hiçbir şekilde vatan toprağına dokunulmasından hoşlanmayan sizlersiniz. Arkasında duruyorsunuz. Türkiye’de Afrin operasyonuna katılmak için JÖH’lere ve PÖH’lere İçişleri Bakanlığı bir genelge yayınlıyor ve gönüllülerin seçilmesini istiyor. Gidilen her yerden herkes dilekçe veriyor. Bu sefer kura çekmek zorunda kalıyorlar" dedi.

"YPG'Yİ NE HALE GETİRDİĞİMİZİ GÖRDÜLER"

Türkiye’nin ulusal anlamdaki yerinden de bahseden Yarar “Türkiye beraber çalışılmak istenen bir müttefik konumuna gelecektir. ABD bundan üç beş gün önce PYD’yi göklere çıkarıyordu. Onları eğittik, donattık şunları yaptık bunları yaptık dediği örgütün ne hale geldiğini onlarda gördüler. Türkiye’nin karşısına bir şey çıkaramayacaklarını, her çıkanın başının nasıl ezildiğini gördükçe Türkiye hem uluslararası anlamda hem de müttefiklik anlamında bir belirleyici ülke olmaya doğru hızla ilerliyor” diye konuştu.

"ONCA MASUM ÖLDÜRÜLÜRKEN SEN NEREDEYDİN?"

Daha sonra konuşan Süleyman Özışık, Zeytin Dalı Operasyonu'nun siyasi boyutu hakkında bilgiler aktararak, "Şu operasyonu ilk günden itibaren söylüyorum. Şundan eminim. Eğer Türkiye, sivil filan dinlemeseydi, Afrin’in bu başından girer diğer başından çıkar tarumar ederdi. Ama bir tek sivil için kendi canını ortaya koyuyor. Yanılmıyorsam 11, 12 şehit verdiğimiz günde, sivillerin arkasına saklanan teröristlere ateş etmediğimiz için canlarını ortaya koydular. Bu günler bizim hakikaten demir yumruk gibi bir arada olacağımız günler ama maalesef içimizde öyle insanlar var ki, STK’sından tutun bazı siyasi partilerine varıncaya kadar, yani içimizde olup yanımızda olmayanlar, diyorum ben bunlar için. Öyle şeyler söylüyorlar ki, PKK düne kadar sınırdan gelip benim karakollarımı vururken gelip Ankara’nın göbeğinde bomba patlatıp anne karnındaki bebeği öldürürken ‘savaş insan sağlığına zararlıdır’ demeyen alçak kalkıyor Türk Silahlı Kuvvetleri operasyon yapınca barışçı kesiliyor başımıza. Onca masum öldürülürken sen neredeydin” şeklinde konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Vatan 9 ay önce Şikayet Et
  Bu Afrin halkı ödlekmiş bir kaç kişiye taşla sopayla saldırıp bir kaç silahla oradaki hainler etkisiz hale gelebilirdi ne Mehmetçiğe nede ÖSS ihtiyaç olurdu adı üstünde Arap milleti korkaktır
  Cevapla
 • ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  Türkiye için ordumuza canlı kalkan olmak için hazırım Lamı cimi de yok. Yalvarıyorum hatta..
  Cevapla
 • mustafa laz 9 ay önce Şikayet Et
  VATAN VATAN VATAN canım VATANIM
  Cevapla
 • AHMET YAHYA 9 ay önce Şikayet Et
  MİLLİ ve YERLİ evladlardan Allah razı olsun
  Cevapla
 • veli 9 ay önce Şikayet Et
  Buyur, cevap ver, neredeydin?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Askerler ormanda buldu ve...
Rusya hava sahasını Türkiye'ye açacak mı?