İşte meskun mahal operasyonlarındaki ilk hedef

Afrin’deki meskun mahal operasyonlarında öncelik koordinatları tek tek belirlenen terör tünelleri olacak.

GİRİŞ 14.03.2018 07:35 GÜNCELLEME 14.03.2018 10:16
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Afrin'e meskûn mahal operasyonları için girildiğinde Mehmetçiğin ilk hedefi teröristlerin tünel ağları olacak. TSK ve istihbarat birimlerinin takibi ile birbiriyle bağlantılı, bazıları araç geçebilecek genişlikte olan, çoğu da gizli geçişler ile terör karargâhlarına çıkan köstebek yuvaları tek tek belirlendi. Terör tünellerinin giriş ve çıkış noktaları harekâttaki ilk hedef olarak belirlendi. Cinderes-Meryamim köyü- Minniğ beldesi üzerinde kurulacak 'stratejik hat' ile teröristlerin dışarıyla tamamen bağlantısı kesilecek ve kent merkezi operasyonuna geçilecek.

TÜNELLERE TAHKİMAT YAPTILAR

 Afrin kent merkezinin etrafı açılan çukurlarla çevrelenmiş durumda. Bu çukurlar seyyar köprülerle aşılıp kepçelerle doldurulacak ve terörün kapattığı yollar harekâta açık hale getirilecek. Bir yandan bombalı tuzaklar temizlenirken, diğer taraftan İHA'ların tespitleri ve obüslerin atışları ile operasyon ilerleyecek.

 Havadan alınan görüntülerde teröristlerin bazı tünellere girip çıktıkları görüldü. Örgütün kent merkezindeki direniş için tünellere büyük tahkimat yaptığı belirlendi. Kent merkezinde kilometrelerce uzunluğunda birbiriyle bağlantılı tünel ağı ördükleri, bunlardan bazılarının araç geçişi sağlanabilecek genişlikte olduğu tespit edildi. Sabah'tan Erkam Çoban'ın haberine göre; su kanallarını dahi tünele dönüştüren PYD-YPG'nin sözde devlet dairesi olarak kurduğu karargâhları ile önemli silah ve mühimmat depoları ve kritik gördükleri binaların yer altındangizli geçişler ile tünellere bağlandığı ortaya çıktı. PYD-YPG'nin, DEAŞ taktiğiyle tünellerden aniden çıkarak kayıp verdirmeye çalışacağı saptandı.

 Tüneller etkisiz hale getirildikten sonra da örgütün gizli tahkimat yaptığı evlere, binalara, silah ve mühimmat depolarına da Polis Özel Harekat ve Jandarma Özel Harekat baskınlar düzenlenecek.

 

 

ETİKETLER
pkk meskun mahal
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • alemdar 7 ay önce Şikayet Et
  once insansiz arac sokun onden!!!!
  Cevapla
 • Abduĺlah 7 ay önce Şikayet Et
  Tu nelere gaz yada şu basin
  Cevapla
 • admin 7 ay önce Şikayet Et
  JÖH - PÖH= Kesin Sonuç
  Cevapla
 • diriliş 7 ay önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah
  Cevapla
 • ahmet 7 ay önce Şikayet Et
  Sakın ha, hiç birşey gizli kalmasın ha, herşeyi ulu ortamda iyice açıklayın ki, düşman ona göre hazırlık yapsın !!!
  Cevapla
 • akıncı imam 7 ay önce Şikayet Et
  Koordinat verseydiler bari arama zahmetine girmesinler...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Suudilerin 'öldü' açıklaması inandırıcı gelmedi!
Yaptığı işi öğrenince... İnanılır gibi değil!