İşte meskun mahal operasyonlarındaki ilk hedef

Afrin’deki meskun mahal operasyonlarında öncelik koordinatları tek tek belirlenen terör tünelleri olacak.

 • GİRİŞ14.03.2018 07:35
 • GÜNCELLEME14.03.2018 10:16
Müşterek Görev Merkezi'ne JÖH sevkiyatı

Afrin'e meskûn mahal operasyonları için girildiğinde Mehmetçiğin ilk hedefi teröristlerin tünel ağları olacak. TSK ve istihbarat birimlerinin takibi ile birbiriyle bağlantılı, bazıları araç geçebilecek genişlikte olan, çoğu da gizli geçişler ile terör karargâhlarına çıkan köstebek yuvaları tek tek belirlendi. Terör tünellerinin giriş ve çıkış noktaları harekâttaki ilk hedef olarak belirlendi. Cinderes-Meryamim köyü- Minniğ beldesi üzerinde kurulacak 'stratejik hat' ile teröristlerin dışarıyla tamamen bağlantısı kesilecek ve kent merkezi operasyonuna geçilecek.

TÜNELLERE TAHKİMAT YAPTILAR

 Afrin kent merkezinin etrafı açılan çukurlarla çevrelenmiş durumda. Bu çukurlar seyyar köprülerle aşılıp kepçelerle doldurulacak ve terörün kapattığı yollar harekâta açık hale getirilecek. Bir yandan bombalı tuzaklar temizlenirken, diğer taraftan İHA'ların tespitleri ve obüslerin atışları ile operasyon ilerleyecek.

 Havadan alınan görüntülerde teröristlerin bazı tünellere girip çıktıkları görüldü. Örgütün kent merkezindeki direniş için tünellere büyük tahkimat yaptığı belirlendi. Kent merkezinde kilometrelerce uzunluğunda birbiriyle bağlantılı tünel ağı ördükleri, bunlardan bazılarının araç geçişi sağlanabilecek genişlikte olduğu tespit edildi. Sabah'tan Erkam Çoban'ın haberine göre; su kanallarını dahi tünele dönüştüren PYD-YPG'nin sözde devlet dairesi olarak kurduğu karargâhları ile önemli silah ve mühimmat depoları ve kritik gördükleri binaların yer altındangizli geçişler ile tünellere bağlandığı ortaya çıktı. PYD-YPG'nin, DEAŞ taktiğiyle tünellerden aniden çıkarak kayıp verdirmeye çalışacağı saptandı.

 Tüneller etkisiz hale getirildikten sonra da örgütün gizli tahkimat yaptığı evlere, binalara, silah ve mühimmat depolarına da Polis Özel Harekat ve Jandarma Özel Harekat baskınlar düzenlenecek.

 

 

Etiketler

Yorumlar6

 • alemdar 4 gün önce Şikayet Et
  once insansiz arac sokun onden!!!!
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Abduĺlah 4 gün önce Şikayet Et
  Tu nelere gaz yada şu basin
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • admin 4 gün önce Şikayet Et
  JÖH - PÖH= Kesin Sonuç
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • diriliş 4 gün önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • ahmet 4 gün önce Şikayet Et
  Sakın ha, hiç birşey gizli kalmasın ha, herşeyi ulu ortamda iyice açıklayın ki, düşman ona göre hazırlık yapsın !!!
  Cevapla Toplam 13 beğeni
 • akıncı imam 4 gün önce Şikayet Et
  Koordinat verseydiler bari arama zahmetine girmesinler...
  Toplam 8 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat