MİT'in Zeytin Dalı'na ikinci katkısı!

MİT, Zeytin Dalı Harekatı'nda TSK'ya vurulacak hedeflerin belirlenmesi, güncellenmesi ve takibi konusunda destek sağlıyor.

MİT'in Zeytin Dalı'na ikinci katkısı!
MİT'in Zeytin Dalı'na ikinci katkısı!
GİRİŞ 14.03.2018 10:55 GÜNCELLEME 14.03.2018 10:56
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Ak Partili bir grup milletvekili ile yaptığı görüşmede MİT’e müteşekkiriz” ifadesini kullanıyor.

İstihbarat teşkilatı, Afrin Harekâtının görünmeyen kahramanı.

 

 

Neden derseniz, 54 gündür yapılmakta olan hava ve kara operasyonlarında hedef koordinatların büyük bölümünü MİT veriyor.

PKK/YPG militanlarının mevzilendiği bölgeler, cephanelikler, sığınaklar insani ve elektronik istihbaratla tespit edilip lazerle işaretlendikten sonra hava ve kara unsurları tarafından vuruluyor.

Savunma Bakanı’nın “Müteşekkiriz” ifadesine sivil siyasetin etkili bir isminin dile getirdiği “İstihbarat birimi Suriye dosyasına hâkim durumda” sözlerini de ekleyince mevzu daha iyi anlaşılıyor.

Ayrıca, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan arasındaki ‘uyumlu çalışmanın’ TSK ve MİT arasında ‘etkili bir paslaşmaya’ imkân sağladığını söyleyebiliriz.

MİT'İN ZEYTİN DALI'NA İKİNCİ KATKISI

MİT’in Zeytin Dalı Harekâtına ikinci bir katkısı daha var.

Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte cephede savaşan Özgür Suriye Ordusu’nun yönetim ve koordinasyonuna destek vermek.

Kolay iş değil.

Birkaç yıl önce ABD ile ortak yürütülen “eğit/donat programının” sadece 60 kişilik bir ÖSO gücü oluşturabildiği, bunların da Suriye’ye geçtikten sonra DEAŞ tarafından tutuklandığı ‘komedi filminden’ sonra, Türkiye’nin kendi başına binlerce savaşçıya sahip yeni bir ÖSO gücü oluşturmasından söz ediyoruz.

İçeride anamuhalefet partisinin, üstelik Afrin Harekâtının başladığı hassas günlerde ‘çapulcular’ diyerek aşağıladığı bu grupların moral motivasyonunu yönetmek kolay olmamıştır herhalde.

Bilgileri Mehmet Acet Yenişafak'taki köşesinde paylaştı...

YAZDIR
YORUMLAR 24
 • çapraz ateş 9 ay önce Şikayet Et
  MİT ten beklentimiz elebaşlarının imhası
  Cevapla
 • Kasım 9 ay önce Şikayet Et
  Muhasebeci kenan ÖSO ye saldırmıştı. Unutmadık.
  Cevapla
 • YEŞİLLER LAZIM 9 ay önce Şikayet Et
  Mitçiler Kandil'in tüm bölgelerin de özellik le PKK'nın Elebaşları Cemal (Murat Karayılan), Cuma (Cemil Bayık), Abbas (Duran Kalkan ) inlerinde EX leyecek gönüllüler aranıyor
  Cevapla
 • antepli.v 9 ay önce Şikayet Et
  Ülkelerin ayakta kalmaları 3 ışıktan oluşur bir ekonaminin sağlam oluşu iki silah sanayisinin en az yüzde yetmiş yerli olması ve eyitimli asker üçünçüsü iyi organize olmuş yabançı dil konusunda iyi eyitilmiş istikbatatan geçer afrin fırka kalkan bu üç oluşumun ürünüdür çok şükür
  Cevapla
 • bitlisli 9 ay önce Şikayet Et
  bitlisli kürt tamamda kardeşim neden bunu haber yapıyorsunuz bazı şeylerimizde gizli kalsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Katar imzayı attı! 500 milyon dolar verecek
Bakan müjdeyi verdi! 25 bin personel atanacak