Kreşte akılalmaz olay: Henüz 1,5 yaşında!

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde özel bir kreşe gönderilen 1,5 yaşındaki E.Ş.'nin yüzünde ısırma izleri ve şişlik gören ailesi, kızlarının dövüldüğü iddiasıyla, şikâyette bulundu. Kreş yetkilileri ise kızın başka bir çocuk tarafından ısırıldığını öne sürdü.

 • GİRİŞ14.03.2018 16:04
 • GÜNCELLEME14.03.2018 16:04
Kreşte akılalmaz olay: Henüz 1,5 yaşında!

Çorlu'da yaşayan Gül Ş. ile Sevnur Ş., özel bir kreşe gönderdikleri kızları E.Ş.'nin dövüldüğünü iddia ederek, kreş yönetimi hakkında polise şikâyette bulundu. Kızını dün sabah servisle kreşe gönderen Gül Ş., bir süre sonra telefonla aradığı öğretmenlerden, E.Ş.'nin durumunu sorunca, uyuduğu yanıtını aldı. Öğleden sonra yine kızının durumunu soran Gül Ş.'ye öğretmenler, bu kez de çocuğun ateşlendiğini söyleyip, ateş düşürücü şurup getirmesini istedi. Bunun üzerine Gül Ş., eşi Sevnur Ş.'yi arayarak, kreşe şurup götürmesini istedi. Baba kreşe gittiğinde iddiaya göre kendisine kızlarının uyuduğu söylendi. Baba Sevnur Ş., aldığı yanıtın ardından kızını görmeden kreşten ayrıldı.

Anne Gül Ş., akşam saatlerinde servisin gecikmesi üzerine kreşi tekrar aradı. Yetkililer, Gül Ş.'ye kızının yüzünün başka bir çocuk tarafından ısırıldığını söyleyip, E.Ş.'yi kendilerinin getireceğini bildirdi. Eve getirilen kızının yüzünde ısırma izleri ve şişlik gören Gül Ş., durumu polise bildirdi. Gül Ş., ardından da kızını hastaneye götürüp, tedavi ettirdi.Yaşanan olay nedeniyle kreş yöneticilerinden şikâyetçi olduğunu söyleyen Gül Ş., "Ben kızımın videosunu ve fotoğrafını atmalarını söylemiştim, her gün atılıyordu ama olay günü atılmadı. Bana kızımın biraz huysuz olduğunu, uykudan yeni uyandığını ve o yüzden video gönderemediklerini söyledi. Bunun üzerine eşim kreşe gitti ve ona da uyuduğunu söyleyip, göndermemişler" dedi.

Akşam saatlerinde ise kreşten arandığını belirten Gül Ş., "Bana kızımın başka bir çocuk tarafından ısırıldığını ve doktora götürüp tedavisini yaptırdıklarını söylediler. Bana çocuğu kendilerinin getirmelerini söyledim. Getirdiklerinde yanlarında doktor da vardı. Ben de çocuğu görünce 'Bu mu önemsiz?' dedim. Doktor tedavisi yapılmış, neden aranmadığımı söyledim. Şikâyetçi oldum, polisleri çağırdım. Doktora götürdük. Doktor şişme ve ısırma, hırpalanma olduğunu söyledi. Şikâyetçi oldum, işlemlerimiz başladı. Sonuna kadar gideceğim. Onlar için önemsiz ama benim için değil. Elimden geleni yapacağım. Kızımı kimin bu hale getirdiğinin ortaya çıkmasını istiyorum" diye konuştu.

Kreş yetkilileri ise E.Ş.'nin yüzünün başka bir çocuk tarafından oyun oynarken ısırıldığını söyledi.

KAYNAKDHA

Etiketler

Yorumlar21

 • TC. 1 hafta önce Şikayet Et
  Eskiden kresmi vardı.
  Cevapla
 • Merhaba 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu yaşta çocuklar için en iyisi tanıdık bir bakıcı eve getirmek .
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • fsm sivas 1 hafta önce Şikayet Et
  Bir buçuk yaşındaki çocuğun kreşte ne işi var,doğuruyorsan bakacaksın be kardeşim.yemişim sizin kariyerinizi,işinizi,.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • annee 1 hafta önce Şikayet Et
  Benimde 1.5 yaşında çocuğum var ,ben aileme bırakırken vicdan yapıyorum,yapmayın bırakmayın şuralara evlatlarınızı.yazık günah minicik şeylere,milyonlar verseler yıllar sonra bu günlerine geri gelebilecek misiniz??
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Bir anne 1 hafta önce Şikayet Et
  Istediğiniz pedegoga sorun 3 buçuk yaşına kadar çocuk ve anne ayrılmamalidir der.çünkü çocuk o yaşa kadar anneye bağımlıdır ve herkesten önce anne şevkatini arar.Ben de üniversite mezunuyum ama evlendikten sonra en güzel mesleğin annelik olduğunu ve bunun hiç Bir meslekle karşılaştırılamayacak kadar kutsal olduğunu anladım.
  Cevapla Toplam 13 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat