Ve geri döndüler! 6 bin 846 kişi...

İran üzerinden yasa dışı yollarla Türkiye'ye giren Afganistan uyruklu kaçak göçmenlerin ülkelerine dönmeleri sağlandı

GİRİŞ 17.04.2018 05:49 GÜNCELLEME 17.04.2018 09:29
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Türkiye'ye İran üzerinden yasa dışı yollarla giren  Afganistan uyruklu 6 bin 846 kaçakgöçmenin ülkelerine dönmeleri sağlandı. 

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, son dönemde Türkiye'yi umut olarak görerek İran üzerinden yasa dışı yollarla Türkiye'ye giren Afganistan uyruklu düzensiz göçmenlerin başta Erzurum olmak üzere bölge illerinde kolluk birimlerince yakalandığını belirtildi.

 

Yaşanan akınların önlenmesi amacıyla gerekli idari kararlar ve parmak izi kayıtları alınarak işlemleri tamamlanan ve seyahat belgeleri temin edilen Afganistan uyruklu 6 bin 846 düzensiz göçmenin Erzurum, Ağrı ve İzmir'den Kabil'e  düzenlenen 9 charter seferine ek olarak tarifeli uçuşlarla ülkelerine  dönüşlerinin sağlandığı bildirildi.

Açıklamada, önümüzdeki günlerde planlanan 4 charter seferiyle Afgan göçmenlerin ülkelerine güvenli bir şekilde dönüşlerinin sürdürüleceği de kaydedildi.

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • leventk 11 ay önce Şikayet Et
  bu nedir ya, merhamet ettikçe, daha da artıyor bunlar , bid set çekilmeli bu duruma, yakında böyle gedersi , kendi ülkemizde , gurbette gibi hissedeceğiz ... osmanlının yıkılma nedenlerinden biride , gayri Türk unsurlarının, gerektiği durumlarda milli hassasiyet göstermemesidir, bu yabancı uyrukluları alarak ayını duruma düşmeyelim...
  Cevapla
 • nilüfer 11 ay önce Şikayet Et
  Ülkemizde kaçak, yabancı uyruklular her türlü problemi beraberinde getiriyor maalesef. Ülkelerine sahip çıksalar bu rezilliği ne onlar nede biz yaşayacağız..
  Cevapla
 • nil 11 ay önce Şikayet Et
  neden gönderiyolar ki savas cikacak asker onlar bee göndermeyin
  Cevapla
 • memet 11 ay önce Şikayet Et
  la arkadaş birde uçakla gönderiyorlar
  Cevapla
 • Ali 11 ay önce Şikayet Et
  arkadaş bunları cepeye süreceksin hadi kadın çocuk neyse de bunlara neden izin veriliyor genç insanlar gidip ülkenize sahip çıksanıza
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan çarpıcı Ayasofya açıklaması!
El ele verdiler kolunu kaptırdı! HDP doymadı meğer...