SPK'nın yeni başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu kim? Nereli, kaç yaşında?

Dr. Vahdettin Ertaş'ın görevinden ayrılmasının ardından yerine atanan SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) yeni başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu kimdir? Halk Bankası Eski Genel Müdürü olan Ali Fuat Taşkesenlioğlu aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte, SPK Sermaye Piyasası Kurulu yeni başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu'nun biyografisi!

SPK'nın yeni başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu kim? Nereli, kaç yaşında?
SPK'nın yeni başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu kim? Nereli, kaç yaşında?
GİRİŞ 17.04.2018 12:30 GÜNCELLEME 17.04.2018 12:30
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bakanlar Kurulu kararı sonucunda, Dr. Vahdettin Ertaş'ın icra ettiği görevi bırakmasının sonrasında yerine gelen SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) yeni başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu oldu. Peki, Halk Bankası Eski Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu'nun SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) yeni başkanı olarak atandığı Resmi Gazete'de açıklanmasının ardından kamuoyu nezdinde kim olduğu ve hayatına ilişkin tüm ayrıntılar yoğun bir şekilde sorgulamaya alındı. Peki, kariyer hayatına 1988 tarihinde Yenidoğan Yayın Dağıtım Şirketi'nde adım atan Ali Fuat Taşkesenlioğlu kimdir? Halk Bankası ve Vakıflar Bankası gibi köklü kuruluşlarda Yönetim Kurulu üyeliği olarak görevinde bulunan Ali Fuat Taşkesenlioğlu aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte, SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) yeni başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu'nun merak edilen ve araştırılan detaylı biyografisi...

ALİ FUAT TAŞKESENLİOĞLU KİMDİR?

SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) yeni başkanı seçilen Ali Fuat Taşkesenlioğlu 1964 tarihinde Erzurum'da dünyaya geldi. 

Üniversite eğitimini Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme Bölümünü tamamlayarak mezun oldu.

Ali Fuat Taşkesenlioğlu, kariyer hayatına ilk olarak 1988 tarihinde Yenidoğan Yayın Dağıtım Şirketi'nde adım attı.  

Evli ve üç çocuk babası olan Ali Fuat Taşkesenoğlu, 1988 ve 1996 tarihleri arasında Faisal Finans Kurumu A.Ş. şirketinde Baş Uzman unvanıyla görevde bulundu.

->1996 yılı Ekim ayında çalışmaya başladığı Asya Katılım Bankası A.Ş. kuruluşunda;

1)Genel Müdürlük Kredi Tahsis Birim Müdürlüğü

2)Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcılığı

3)Proje Pazarlama Müdür Yardımcılığı, Merter Şube ve Sultanhamam Şube Müdürlüğü görevlerini icra etmiştir.

30.03.2012 ve 06.02.2014 tarihleri arasında Vakıflar Bankası T.A.O Yönetim Kurulu üyesi olarak görevini yürüttü.

BDDK’nın 07.02.2014 tarihli onayı ile Halk Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilen Ali Fuat Taşkesenlioğlu, aynı gün Halk Bankası Genel Müdürü olarak göreve atandı ve 2017 tarihinin Haziran ayına dek bu görevini yürüttü.

Ali Fuat Taşkesenlioğlu şimdi Dr. Vahdettin Ertaş’dan sonra SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) yeni başkanı olarak göreve başlamıştır.

ali fuat

YORUMLAR 1
  • yorum yok 5 ay önce Şikayet Et
    yorum yok
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Teknofest alanında
F-16 uçağından çıkan sürpriz isim