Fanatikler çıldırdı! İspatlayana 50 bin lira

Düz Dünya Derneği Kurucu Başkanı Doğukan Özkan, dünyanın küre şeklinde olduğuna ilişkin görüntülerin bilgisayar efekti olduğunu belirterek, dünyanın gerçekten küre olduğunu kanıtlayana 50 bin lira para ödülü vereceklerini söyledi.

Fanatikler çıldırdı! İspatlayana 50 bin lira
Fanatikler çıldırdı! İspatlayana 50 bin lira
GİRİŞ 17.04.2018 13:00 GÜNCELLEME 17.04.2018 13:42
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

Dünyayı saran düz dünya çılgınlığı, Türkiye'de de her geçen gün yayılıyor. 13 Şubat 2018 tarihinde Düz Dünya Derneği'ni kuran Özkan, “Daha önce 10 bin lira para ödülü vereceğimi söylemiştim şimdi de bu ödülü 5 katına çıkartıyorum. Bana dünyanın döndüğünü ve küre olduğunu kanıtlayabilene 50 bin lira vereceğim. Parayla gösteriş yapmayı sevmiyorum ama bunu göstermek zorundayım” diye konuştu.

Dünyanın geoit, elips veya basık olmadığını savunan Özkan, “Gerçek diye gösterdikleri fotoğraflar ve videolar hepsi bilgisayar ürünü. Hepsi bir görsel efektten ibaret. Teknoloji o kadar ileri seviyedeki Mars'a bile gidiyoruz, araç gönderiyoruz, aya gittik, uzayda diğer galaksilerin görüntülerini çekebiliyoruz ama gel gelelim ki dünyanın gerçek bir resmi yok. Uluslararası Uzay İstasyonu (İSS) bu kadar yükselebiliyor, dünyanın bir parçasını görüyorsa, eğer bu kadar yükselebiliyorsa daha yükseğe çıksın ve oradan görüntülesin. Tüm dünyanın gerçekten dönüp dönmediğini ve gerçek görüntüsünü bir şekilde gösterebilir. Mars'a gidiyoruz, uzayı geziyoruz, aya çıkabiliyorsak, böyle bir teknolojimiz varsa dünyanın gerçek bir görüntüsü neden yok?” ifadelerini kullandı.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 52
 • caner 11 ay önce Şikayet Et
  Saf kardeşim günler aylar yıllar gündüz gece nasıl oluyor peki sen aklınımı yitirdin..
  Cevapla
 • Vatandas 11 ay önce Şikayet Et
  öküzün önde gideni bu olsa gerek
  Cevapla
 • Mustafa Çoban 11 ay önce Şikayet Et
  Ayrıca dünya yuvarlak değil elipstir.
  Cevapla
 • Mustafa çoban 11 ay önce Şikayet Et
  Dünya düz ise ufuk çizgisi neden var ? Bir gemi denizde neden 10 km den görünmez yaklaştıkça büyür kafanı calistirsan
  Cevapla
 • hkn7 11 ay önce Şikayet Et
  game of thrones u fazla izlemiş. tepsinin çevresi buz dağlarıyla çevrili. akgezenlerde buz dağını eritip insanları oymaya geliyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni Zelanda için duygusal mesaj!
Köprülü kavşaktan araba düştü, saniyelerle kurtuldular!