İstanbul'da 3 büyük hastane birbirine bağlandı

Başakşehir’de yeni otobüs hatları ve ek seferler, ulaşımı rahatlatmaya devam ediyor. Güzergahı uzatılan MK31 numaralı hat ile Başakşehir Devlet Hastanesi, Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi ve Mehmet Akif Ersoy Hastanesi arasında kesintisiz ulaşım sağlandı.

İstanbul'da 3 büyük hastane birbirine bağlandı
İstanbul'da 3 büyük hastane birbirine bağlandı
GİRİŞ 17.05.2018 10:36 GÜNCELLEME 17.05.2018 10:41
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Başakşehir Belediyesi ve İETT Ulaşım Planlama Daire Başkanlığı arasında yapılan görüşmeler neticesinde ilçede son 4 ayda yeni otobüs hatları hizmete açıldı, mevcut hatlara ise ek otobüs seferleri konuldu. İETT tarafından Ocak ayından itibaren yapılan araç takviyeleriyle Başakşehir’de konan 373 ek seferle birlikte ilçedeki günlük sefer sayısı bin 938’e çıkarıldı.

3 BÜYÜK HASTANE BİRBİRİNE BAĞLANDI

 

 

MK31 numaralı hattın güzergahı da Başakşehir Kız İmam Hatip Lisesi’nen geçecek şekilde Başakşehir Devlet Hastanesi’ne kadar uzatıldı. Mart ayında yapılan bu değişiklikle birlikte Başakşehir Devlet Hastanesi ile Küçükçekmece’de bulunan Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi ve Mehmet Akif Ersoy Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi arasında kesintisiz ulaşım sağlandı. MK31 numaralı hatta ilk etapta 6 olan günlük sefer sayısı da aşamalı olarak 38’e çıkarılarak, Başakşehirlilerin 3 büyük hastaneye kesintisiz şekilde ulaşmasında büyük kolaylık sağlandı. Aynı hat ile, Küçükçekmecelilerin de Başakşehir Devlet Hastanesi’ne ulaşımı sağlanmış oldu. 

BAŞAKŞEHİR VE BAHÇEŞEHİR'DEN AVCILAR METROBÜS'E DOĞRUDAN ULAŞIM

Küçükçekmece’den sonra Başakşehir’in diğer komşu ilçeleri Esenyurt ve Avcılar ile de ulaşımı sağlandı. Başakşehir ve Bahçeşehir arasındaki 146BA numaralı hat, Başakşehir - Güvercintepe - Bahçeşehir - Esenyurt - Avcılar güzergahına uzatıldı. 
146BA ile aynı zamanda Esenyurt üzerinden Avcılar’da Metrobüs’e de entegrasyon sağlandı. 

"AMACIMIZ DAHA YAŞANIR BİR BAŞAKŞEHİR"

İlçe halkının ulaşımını kolaylaştırmak için tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, "Amacımız, Başakşehir'in daha yaşanır bir ilçe haline gelmesi ve Başakşehirlilerin daha da mutlu olması. Ulaşım konusunda İETT yetkilileri ile zaman zaman bir araya geliyoruz ve vatandaşlarımızın taleplerini iletiyoruz. Özellikle 2018 yılının başından itibaren açılan yeni otobüs hatları ve konulan ek seferler, ulaşım noktasında ilçemize büyük katkı sağladı. Başakşehirli hemşehrilerim adına İETT yetkililerine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • garip 5 ay önce Şikayet Et
    yaşanabilir bir şehirde yaşamak herkesin hayali.ancak ıstanbul yaşanabilir şehir olmaktan çıktı .nereye gitseniz otopark sorun,artık belediyelerin bu işe ciddi bi şekilde el atması lazım.ne olur sayın yetkililer 30 milyon lale yetiştirmektense bir yıl lalesiz bir ıst yaşayalım her mahallede iki üç çürük bina istimlak edilsin otopark sorunu çözülsün özelliklede esenler .ister göreviniz icabı,ister oy için, ister ALLAH rızası için çözün artık.
    Cevapla
  • lütfi 5 ay önce Şikayet Et
    nihayet
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kartal İzmir'de 'Beto'na çarptı!
İstanbul ve Ankara Barosu'nun başkanı belli oldu