Erdoğan: ABD yine hüsrana uğradı!

BM Genel Kurulu, Filistin halkı için koruma talep eden kararı kabul etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kararı canlı yayında duyurdu ve 'Amerika yine hüsrana' uğradı dedi.

GİRİŞ 14.06.2018 02:01 GÜNCELLEME 14.06.2018 10:26
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin yoğun girişimlerinin ardından Cezayir'in de desteğiyle Filistin tasarısını görüşmek üzere BM Genel Kurulu, özel oturumda toplandı.

BM Genel Kurulunda düzenlenen oturumda, ABD tarafından BM Güvenlik Konseyinde veto edilen, Filistin halkı için koruma isteyen tasarı tekrar görüşüldü ve oylamaya sunuldu.

 

 

 

120 OYLA KABUL EDİLDİ

Tasarı 120 oyla BM Genel Kurulunda kabul edildi. Tasarıya 8 ülke karşı çıktı, 45 ülke ise çekimser kaldı.

Kararda, "BM Genel Sekreterinden, mevcut durumu inceleyip en kısa zamanda, söz konusu tasarının kabul edilmesinin ardından 60 gün içinde İsrail işgali altındaki Filistin'de sivillerin korunması, güvenliği ve refahı için yapılması gerekenlerin yanı sıra uluslararası koruma mekanizmalarıyla ilgili önerilerinin de bulunduğu yazılı rapor sunması" talep ediliyor.

ERDOĞAN: "ABD YİNE HÜSRANA UĞRADI"

BMGK'nin Filistin halkı için koruma talep eden kararı kabul etmesini canlı yayında kendisine gelen bir notla öğrenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Filistinli sivillerin korunmasıyla ilgili Güvenlik Konseyi'nde ABD'nin veto ettiği karar tasarısı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda 120 oyla kabul edildi. 8 red, 45 çekimser. Amerika yine hüsrana uğradı." dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 20
 • Çiçek 11 ay önce Şikayet Et
  Oisraile destek veren katillerin yanında duranlara Rabbim inşallah en çabuk şekilde perişan eder kötüler hem bu dünyada hem ahirette cezasını çeker inşallah biz dua edelim saatini zamanın en iyi Rabbim bilir ne oldum değil ne olucam sonunuz ne olacak önemli olan budur sonunda çarpılırlar kötüler
  Cevapla
 • Ankara 11 ay önce Şikayet Et
  Ne yapacağımızı bilmek istiyoruz Reis. Bundan sonraki hamlemiz ne olacak?
  Cevapla
 • MsK 11 ay önce Şikayet Et
  ABD yakın zamanda iflas edecek ve yıkılış başladı hangi ülkeler yanında gidecek bilmiyorum ama Allahın izni ile Türkiye bu yıkılıştan çok güçlü çıkacak Hatta trump suikasta kurban gidecek La yağlemi gayb ı illalallah
  Cevapla
 • bülent 11 ay önce Şikayet Et
  mazlumların hamisi
  Cevapla
 • Artuk 11 ay önce Şikayet Et
  Filistin'e barış gücü acilen gitmeli ve bunu İslam Ordusu yapmalı. Bak bakalım o zman siyonist bir daha kurşun sıkabiliyor mu!..
  Cevapla
 • vatandaso 11 ay önce Şikayet Et
  Yıllardır kurşun manyağı yapmış siyonist senimi tanıyacak.. Bunca müslüman kanı dökülürken durmayan siyonistmi duracak. Barış gücü değil savaş gücü gönderirsen ancak o kurşunu durdurursun..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Binali Yıldırım'dan sürpriz ziyaret!
Dünyayı şoka uğrattı!