Saldırı sonrası Başbakan'dan ilk açıklama

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Suruç'taki olaya ilişkin, "Bu vahim bir hadisedir. Sebebi ne olursa olsun hiçbir şey insan hayatından daha değerli değildir." dedi.

Saldırı sonrası Başbakan'dan ilk açıklama
Saldırı sonrası Başbakan'dan ilk açıklama
GİRİŞ 14.06.2018 21:24 GÜNCELLEME 14.06.2018 21:25
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Yıldırım, Ümraniye'de halkla iftar açtığı Alemdar Caddesi'nde yaptığı  konuşmada, Suruç'tan acı bir haber aldıklarını belirterek, seçim çalışmaları yapmakta olan milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız ve yanındaki arkadaşlarına bir saldırı gerçekleştiğini kaydetti.

"Milletvekilimizin ağabeyi olayda hayatını kaybetti" diyen Başbakan Yıldırım, "Diğer ağabeyleri yaralandı. Orada yaralanan başka insanlar da var. Bu vahim bir hadisedir. Sebebi ne olursa olsun hiçbir şey insan hayatından daha değerli değildir." diye konuştu.

 

 

Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara şifa dileyen Binali Yıldırım şunları kaydetti:

"Ümit ederim ki bu olay adi bir vakadır, arkasında herhangi bir siyasi sebep yoktur. Eğer öyle ise tabii ki sonuçları çok daha farklı olur. Ben bu vesileyle seçime sayılı günler kalarak bu mübarek günde bütün vatandaşlarımızın sükunet içinde birbirlerine tahammül içinde mübarek günleri ihya etmeleri ve seçime ülkemizin vakarına yaraşır bir şekilde girmelerini özellikle istirham ediyorum. Güzel günleri, coşkulu günleri, acılı günlere dönüştürmeye hakkımız yok."

ETİKETLER
AK PARTİ Şanlıurfa
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • zeydaslan 7 ay önce Şikayet Et
  kınamayın bunları yakalayıp hapishaneyede koymayın, bunları bulup asmadıkça güçlü devlet olamayız
  Cevapla
 • Dobra 7 ay önce Şikayet Et
  Bir ölür bin doğarız.
  Cevapla
 • Akıncı 7 ay önce Şikayet Et
  Suruç ablukaya alınmalı didik didik hertarafı aranmalı kaleymiş insanlarımız şehrin ortasında kaleşnikofla şehit ediliyor fitil fitil burunların getirilmeli.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kişiliğiniz avucunuzun içerisinde!
Milli Savunma Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması