Yaşar Güler'in eski korumasından mesaj itirafı!

FETÖ üyesi olduğunu kabul ederek etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruması sanık eski yüzbaşı Burak Akın ifadesinde örgütün yeni mesajlaşma tekniğini itiraf etti.

Yaşar Güler'in eski korumasından mesaj itirafı!
Yaşar Güler'in eski korumasından mesaj itirafı!
GİRİŞ 11.07.2018 13:13 GÜNCELLEME 11.07.2018 13:14
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Akın, "Kerem kod adlı şahıs bana sohbetlerin yer ve zamanını bildirmek için bir Twitter hesabı açmamı, buradan bilgilendirme yapacağını söyledi. Twitter'dan kendisinin aralarında bulunduğu bin kişiyi takip etmemi istedi. Bana 'Ben de bin kişiyi takip edeceğim, ben orada şifreli olarak yazacağım' demişti. ByLock ve ankesörlü telefon dışında böyle bir iletişim tekniğini kullanmış olabilirler,

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz sanıklar Burak Akın, Fuat Söylemez, Ayşe Söylemez, Mustafa Çopuroğlu ve Hüseyin Çetinkaya ile avukatları katıldı. Mahkeme Başkanı Sabahattin Sarıdoğan, önceki celsede sanıkların verdiği örgüt üyelerinin isimlerine ilişkin yapılan araştırma sonuçlarının dava dosyasına kazandırıldığını belirterek, buna ilişkin sanık ve avukatların beyanlarını aldı. 

İlk savunmasına kısa bir ekleme yapacağını belirten sanık eski yüzbaşı Akın, "Kerem" kod isimli örgüt yöneticisinin kendisiyle irtibat sağlamak, örgütsel toplantıların yapılacağı yer ve zaman bilgisini iletmek için Twitter üzerinden iletişim kurmak istediğini dile getirdi.  Akın, FETÖ üyelerinin kriptolu haberleşme programı ByLock ve ankesörlü telefon dışında örgütsel irtibat sağlamak için sosyal medyayı kullanmış olabileceğine dikkat çekerek, şöyle devam etti: 

"Kerem kod adlı şahıs bana sohbetlerin yer ve zamanını bildirmek için bir Twitter hesabı açmamı, buradan bilgilendirme yapacağını söyledi. Twitter'dan kendisinin aralarında bulunduğu bin kişiyi takip etmemi istedi. Bana 'Ben de bin kişiyi takip edeceğim, ben orada şifreli olarak yazacağım' demişti. ByLock ve ankesörlü telefon dışında böyle bir iletişim tekniğini kullanmış olabilirler, bunu mahkemenin dikkatine sunuyorum." 

Diğer sanık ve avukatların beyanlarının alınmasının ardından duruşma ertelendi. 

 

 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Ramo 4 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar bu itirafçı zaten içeride salınmış değil.
  Cevapla
 • orhan 4 ay önce Şikayet Et
  devlet yetkilileri, bunun anlattığı hikayeleri daha tesbit edemediyse yazıklar olsun.
  Cevapla
 • hakan abi 4 ay önce Şikayet Et
  bu nasıl bir hukuk ?
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 4 ay önce Şikayet Et
  Allah kahretsin itirafçı deyip hepsini salıverin 250 Şehidin kanları yerdemi kalacak???
  Cevapla
 • erdem 4 ay önce Şikayet Et
  şu itiraf işine bi son verin artıkk itaraf ettim deyim deyip kurtuluyolar.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Nusret, Messi ve Pogba'yı elleriyle besledi!
ABD'deki FETÖcülerden Gözegir Türkiye'ye getirildi