Müthiş takip! Teröristler sıkıştı asker yemin etti

Giresun'un Güce ilçesi Kavaklıbel Yaylası'nda Konyalı Uzman Çavuş Ali Cevizci'nin şehit olduğu operasyonun ardından bölgede teröristlere yönelik takip sürüyor. Doğankent, Güce ve Alucra üçgeninde helikopter destekli, iz takip köpeklerinin de kullanıldığı jandarmanın operasyonuna özel harekat da destek veriyor.

Müthiş takip! Teröristler sıkıştı asker yemin etti
Müthiş takip! Teröristler sıkıştı asker yemin etti
GİRİŞ 12.07.2018 10:20 GÜNCELLEME 12.07.2018 12:15
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Şehidin silah arkadaşlarının ise Giresun kırsalında sıkışan teröristler için "Hainleri bulmadan geri dönmeyeceğiz" şeklinde yemin ettiği öğrenildi. 

ORMANLARDA TERÖRİST İZİ SÜRÜLÜYOR

Güvenlik güçleri, teröristlerin kaçış güzergahında ilerleyerek arama ve tarama faaliyetlerini sürdürüyor. İz takip köpeklerinin kullanıldığı operasyonlara helikopterler de destek veriyor. Karadan ve havadan sürdürülen operasyonlarda bölgeye çok sayıda asker takviye olarak gönderildi.Giresun'un Doğankent, Güce ve Alucra üçgeninde operasyonlar tüm hızıyla sürerken, özel harekat polisleri de jandarma birliklerine destek sağlıyor.

 

 

TERÖRİST GRUBUN LİDERİ 'TÜRK TARIK'

Bölgedeki terörist grubun liderliğini Zap kodlu telsizi kullanan 'Türk Tarık' kod adlı Barış Öner'in yaptığı belirlendi. Giresun kırsalında sıkıştığı belirlenen terörist grubun, yeniden Artvin'e geçiş yapamadığı öğrenildi. Bu arada Trabzon'un Maçka ilçesi karsılanda eylem gerçekleştiren Çektar kodlu telsizi kullanan Cudi-Zaza kod adlı Mehmet Yakışır'ın liderlik yaptığı terörist grubun ise Gümüşhane kırsalında bulunduğu ancak hareket etmediği belirtildi.

Öte yandan Güce Kavaklıbel Yaylası'ndaki saldırıda güvenlik güçlerinin telsiz kestirmesi sonucunda takibe aldığı terörist grubun geçiş güzergahlarına pusu attığı ancak iki teröristin ormanlık alandan yararlanarak sabaha karşı sızma yapıp askerimizi şehit ettiği ileri sürüldü.

ETİKETLER
Karadeniz
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • serkan 7 ay önce Şikayet Et
  bu itler oraları mesken tutmadan kökünü kazırsınız inşallah
  Cevapla
 • Mert 7 ay önce Şikayet Et
  Giresun? Artvin? Gümüşhane? Şu güzelim toprakların üstü vatan memleket ve İslam düşmanlarından temizlenmeli..
  Cevapla
 • Kartal 7 ay önce Şikayet Et
  haydi yiğitler gebertin şu itleri de hem şehidimizin kanı yerde kalmasın hemde milletin birazda olsa yüreği soğusun.ALLAH Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun.
  Cevapla
 • Merhaba 7 ay önce Şikayet Et
  3 tane alçağı bulamıyorsunuz her bulduğunuzda da bir şehit veriliyor kim buranın komutanı hesabı sorulsun kaç aydır aynı sey
  Cevapla
 • erdi 7 ay önce Şikayet Et
  konutanı değiştirmelisiniz aynı oyun daha önce tuncelidede oluyordu
  Cevapla
 • ali 7 ay önce Şikayet Et
  çokmu biliyorsun gel ozaman o ormanların içinde bakalım bulabilecekmisin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhur İttifakı genişledi
Dolandırıcıların şaşırtan yöntemleri!