İfadeleri ortaya çıktı: Bilmeden yaptık

ODTÜ’deki mezuniyet töreninde taşınan pankart ile ilgili olarak 4 öğrenci “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan tutuklandı. Öğrenciler ifadelerinde “Amacımız hakaret değildi. Pişmanız” dediler.

İfadeleri ortaya çıktı: Bilmeden yaptık
İfadeleri ortaya çıktı: Bilmeden yaptık
GİRİŞ 12.07.2018 12:17 GÜNCELLEME 12.07.2018 13:58
Bu Habere 264 Yorum Yapılmış

ODTÜ’te 7 Temmuz’daki mezuniyet töreninde 3 öğrenci, daha önce bir mizah dergisinden yayınlanan karikatürü pankarta basarak taşıdı. Pankartta yer alan karikatürün Cumhurbaşkanına hakaret içerdiği iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma çerçevesinde 4 öğrenci ve karikatür bulunan pankartı basan kırtasiyeci hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

4’Ü TUTUKLANDI 

Emniyette sorguları tamamlanan şüpheliler önceki gün tutuklanma talebiyle Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Şüphelilerin sorguları dün sabaha karşı tamamlandı. Hakimlik, ODTÜ’lü öğrenciler B.A, D.C.Y, F.E.D ve Ö.K’yı “delillerin tamamının toplanmadığı, şüphelilerin yakalanarak soruşturma işlemlerine başlandığı, bu hususun kaçma şüphesine ilişkin somut olgu olarak kabulünün gerektiği, bu haliyle somut dosyada adli kontrol tedbirlerinin yeterli olmayacağı” gerekçesiyle tutuklanmasına karar verirken, kırtasiye sahibi Ş.D’yi serbest bıraktı. 

ÇOK PİŞMAN VE ÜZGÜNÜZ 

Öğrenciler hakimlik sorgusunda söz konusu pankartı mizah amaçlı hazırladıklarını anlattı. F.E.D ifadesinde söz konusu pankartı arkadaşları B.K ve D.C.Y ile birlikte hazırladıklarını anlatarak, “Biz yanlış olduğunu bilerek yapmadık. Olaydan dolayı çok pişman ve üzgünüz. Bundan dolayı özür dileriz. Mizahtan başka bir amacımız ve düşüncemiz yoktu. Bizi yönlendiren olmadı. Bizim pankartımız Ö.K’nın bir bağlantısı yoktur. İçimizden sadece onun arabası olduğu için arabasına koydu. Afişi üçümüz taşıdık” dedi. 
 

YAZDIR
YORUMLAR 264
 • berber 7 ay önce Şikayet Et
  bunlara tasma takıp işlek bi cadde de gezme cezası vercen diplomalı eşekler
  Cevapla
 • Kaan 7 ay önce Şikayet Et
  Madem ODTÜ aptal yetiştiriyor o zaman KAPANSIN.
  Cevapla
 • arif 7 ay önce Şikayet Et
  Burada başkan R.T.E ye gönül veren hakim, savcı ve avukatlara da davaya müdahil olmak düşer. Basit bir suç değil bu. Hem seçilmişi hem seçeni aşağılıyor.
  Cevapla
 • Fatih k 7 ay önce Şikayet Et
  Şu mahlukların Odtü ye verdiği zarar ne kadar büyük olduğunu anlayamayan yada çıkarları için sesini çıkarmayan bu yönetimin beceriksizliğinin bedelini ne zaman ödeceyecek.Tabiki Otdü bu mahluklardan ibaret değil ama bu insan müsvettelerinin o kadar çok vukaatı var ki toplum Otdüü yü bilim yuvasından çok Aşağılık insanlar yuvası olarak görmeye devam ediyor.Bunun düzelmesini çok isteriz ama bu malesef proflarla olacak diye bekleyen çok bekler.Ne zaman Odtü nün başına gerçek yöneticiler atanırsa o zaman umut var demektir.Aksi takdirde gittikçe daha da dibe vuran bir Odtü yü izlemeye malesef devam edeceğiz.
  Cevapla
 • akn 7 ay önce Şikayet Et
  zora geldi mi kaç ama arkadan sinsice vurmaya geldi mi yiğit kesil
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Binali Yıldırım'dan gülme krizi etkili espriler
Çamlıca Camisi'nin açılmasına sayılı günler kaldı