Ebru Özkan Türkiye’ye döndü

Kudüs'e yaptığı ziyaretin ardından 11 Haziran'da Türkiye'ye gitmek için geldiği Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'nda gözaltına alındıktan sonra şartlı tahliye edilen, tutuksuz yargılanmak üzere çarşamba günü serbest bırakılan Ebru Özkan, tarifeli uçakla Türkiye'ye döndü.

GİRİŞ 16.07.2018 01:18 GÜNCELLEME 16.07.2018 02:05
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Kudüs'e yaptığı ziyaretin ardından 11 Haziran'da Türkiye'ye gitmek için geldiği Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'nda gözaltına alındıktan sonra şartlı tahliye edilen, tutuksuz yargılanmak üzere çarşamba günü serbest bırakılan Ebru Özkan, tarifeli uçakla Türkiye'ye döndü.İsrail makamlarınca hakkında verilen yurt dışına çıkış yasağı kaldırılarak, pasaportu iade edilen Özkan, THY'ye ait tarifeli seferle İstanbul'a geldi.

 

 

Özkan, havalimanında bazı yakınları tarafından karşılandı.Karşılamada Özkan'ın duygulanarak, ağladığı görüldü. 3 günlük Kudüs ziyareti yapan Ebru Özkan İstanbul'a dönüşü sırasında  Tel Aviv'deki havalimanında İsrail polisi tarafından gözaltına alınmıştı. Özkan İstanbul Atatürk Havalimanı VİP salonunda gazetecilere yaptığı açıklama da şunları söyledi;

"Çok şükür bitti, vatanımdayım, huzurluyum. Böyle bir değerli günde gelmiş olmak da ayrı bir mutluluk veriyor. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Rabbim, bir daha bu tarz şeyler yaşatmasın ve birlik beraberliğimizi bozmasın" dedi.

BAŞKANIMIZ ERDOĞAN'A SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM

Özkan, İsrail'de tutuklu bulunduğu dönemde Türkiye'de kendisine verilen desteğin farkında olduğunu, Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçiliği'nin ise davayı yakından takip ettiğini açıkladı. Yoğun destek nedeniyle şaşırdığını dile getiren Özkan, "Davaya bu kadar destek verildiğini bilmiyordum. Bu anlamda tüm Türk halkına teşekkürler. Sayın Başkanımıza (Recep Tayyip Erdoğan) sonsuz teşekkür ediyorum. Çok fazla ilgilendiler, alakadar oldular" ifadelerini kullandı.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Sümeyye. 1 yıl önce Şikayet Et
  Vatanına hoşgeldin Mücahide kardeşim...
  Cevapla
 • okcu 1 yıl önce Şikayet Et
  Mucahide ruhlu kardesim.Hosgeldin
  Cevapla
 • izle 1 yıl önce Şikayet Et
  sen varsın
  Cevapla
 • Mevlit KAR 1 yıl önce Şikayet Et
  Maşallah çok mutlu olduk. Rabb'im İslam alemine birlik dirlik versin. Yaşasın zalimler için cehennem
  Cevapla
 • Turk 1 yıl önce Şikayet Et
  Aslan bacım biz yanındayız seni vermeselerdi gelir alırdık
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Emeklilerin maaş farkı ödeme tarihi belli oldu
4 Türk şirketi dünya listesinde