Diyanet, vekaletle kurbanı denetleyecek

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl itibarıyla vekaletle kurban organizasyonu düzenleyen kurum ve kuruluşların bu kapsamdaki hizmet ile faaliyetlerinin denetleneceği bildirildi.

Diyanet, vekaletle kurbanı denetleyecek
Diyanet, vekaletle kurbanı denetleyecek
GİRİŞ 07.08.2018 15:42 GÜNCELLEME 10.08.2018 09:46
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'yle, Başkanlığın bu yıl itibarıyla yurt içi ve dışı tüm vekaletle kurban organizasyonlarını denetleyerek sonuçlarını kamuoyuyla paylaşmasına ilişkin esasların belirlendiği hatırlatıldı. 

Diyanet İşleri Başkanlığının üstlendiği misyon, halkın dini hassasiyetlerine özen gösterilmesi ve mali kaynaklarının korunması bakımından "vekaletle kurban organizasyonlarının denetimi"nin büyük bir titizlikle ele alınacağı belirtilen açıklamada, bu yıl Kurban Bayramı'ndan itibaren, kurban organizasyonu düzenleyen kurum, kuruluş ve işletmelerin, mahallinde ve raporlar üzerinden denetleneceği kaydedildi. 

 

 

Açıklamada, organizasyonlarında Din İşleri Yüksek Kurulu kararıyla uyuşmayan hususlar bulunan kurum, kuruluş ve işletmelerin planlamalarında revizyon yapmaları gerekeceği vurgulandı. Yasal olmayan yollarla vatandaşlardan bağış toplayarak vekaletle kurban organizasyonu düzenleyen kişi ve gruplara karşı dikkatli olunması istendi.

Kurum, kuruluş ve işletmelerin, bu yıl yurt içinde ve/veya yurt dışında vekaletle kurban organizasyonu düzenlediklerini bildiren yazıyı ve diğer gerekli bilgileri 15 Ağustos Çarşamba günü mesai bitimine kadar "kurban@diyanet.gov.tr" internet adresine ve posta yoluyla Diyanet İşleri Başkanlığına iletmeleri gerekecek.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • denetmen. 1 yıl önce Şikayet Et
  Denetleyenler de denetlensin...
  Cevapla
 • halit 1 yıl önce Şikayet Et
  bir yardım kuruluşu temsilcisi olarak destekliyorum.
  Cevapla
 • RuHi 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayret valla. İyi akıllarına gelmiş. Denetlenmeyen kurum kuruluş kalmasın kardeşim. İtina ile takip edin denetleyin. Bu sırf kurban için değil Örneğin farelerin cirit attığı simit fırınlar, Kaşarlara eritilen poşetler, Hamam böceklerinin cirit attığı fırınlar, Kasapların et makinesını yaladığı kediler vs. Hepsini her zaman düzenli ve bilinmeyen aralıklarla kontrol edin.
  Cevapla
 • ramo 1 yıl önce Şikayet Et
  ihtiyaç duyulan gelişme tşk ederiz
  Cevapla
DİĞER HABERLER
MHP lideri Bahçeli: Bu tablo rezil ve utanç vericidir'
Diyarbakır'da korkunç kavga: 6 ölü, 7 yaralı!