Kumkapı’ya şafak baskını!

Gürpınar’a taşınan Kumkapı Balık Hali’ni terk etmeyen ve teknelerini buraya bağlayarak kaçak avlanma yapan 120 tekneye şafak baskını düzenlendi. Ruhsatsız birçok tekneye ve üzerilerindeki kaçak av malzemelerine el konuldu.

Kumkapı’ya şafak baskını!
Kumkapı’ya şafak baskını!
GİRİŞ 10.08.2018 09:52 GÜNCELLEME 10.08.2018 09:55
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Deniz Hizmetleri Müdürlüğü koordinasyonunda yapılan denetim ve baskına, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Komutanlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Liman Başkanlığı, İSKİ, Zabıta Daire Başkanlığı, İtfaiye Daire Başkanlığı, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı ve BEDAŞ Genel Müdürlüğü ekipleri katıldı.

AV MALZEMELERİNE EL KONULDU

Sabah 06:00 sıralarında harabe halde olan eski Kumkapı Hali’ne gelen ekipler, irili ufaklı 120 adet tekneyi alandan çıkardı. Çoğunluğu Su Ürünleri Ruhsat Tezkeresine sahip olmadığı halde yasa dışı avlanan teknelere ait iki bin 800 metre trol ağı, bin 900 metre halat, 16 adet trol kapısı ile sahipsiz ve parçalanmış ağlara el konuldu. Baskın sırasında sahipleri limanda bulunmayan tekneler ise yeddi emin park alanlarına götürüldü.

LİMAN GİRİŞİ KAPATILDI

Ruhsatsız olan ve üzerinde kaçak av malzemeleri bulunan teknelerin ise sahipleri belirlendikten sonra idari para cezası uygulanacak. Yaklaşık beş saat süren çalışmalar sonucunda işgalci durumunda bulunan 120 teknenin tamamı liman dışına çıkarılarak liman girişi Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzer bariyerlerle kapatıldı. İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, yasak avlanmaya asla müsaade etmeyeceklerini vurgulayarak denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini belirtti. Tekne sahiplerinin tüm uyarılara rağmen 3 yıldır Gürpınar’a gitmedikleri, ısrarla Kumkapı’yı kullandıkları açıklandı. 

KAYNAK: HÜRRİYET
ETİKETLER
şafak baskını
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Abdullah 7 ay önce Şikayet Et
  iyi olmuş kaçak balık tutmak çok büyük bir yanlış...
  Cevapla
 • halit 7 ay önce Şikayet Et
  balıkçı garibandır. ne kaçağı ne ruhsatı yapmayın... zaten kayık ve mini motor için park problemi var...sadece zenginlerin mi marinası olacak ve denizi kullanacak...
  Cevapla
 • Taşkesen 7 ay önce Şikayet Et
  Devlet gücünü göstermeli.Ya devlet başa,ya kuzgun leşe...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bahçeli ilk kez açıkladı: Mesut Yılmaz bize bu teklifle geldi
Binali Yıldırım'dan Cemevi’nde kardeşlik mesajı