Brunson'un FETÖ bağlantısı iddianamede!

Akıncı Üssü Davası’na giren bir ifade FETÖ ile Evangelism tarikatı arasındaki bağı ortaya koydu. FETÖ’cü Gökhan Erbağ, Gülen’i ziyareti sırasında Sezai Şablak’ın Evangelistlerle irtibatlı olduğunu öğrendiğini anlattı.

GİRİŞ 11.08.2018 08:36 GÜNCELLEME 11.08.2018 11:10
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

FETÖ’nün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı mahrem yapılanmasında “öğretmen” pozisyonunda görev yapan “ihsan” kod adlı Gökhan Erbağ’ın itirafları Akıncı Üssü Davası’na girdi.

EVANGELİSTLERLE BAĞLANTILI

Erbağ, Sezai Şablak’ın, Türkiye ile ABD arasında krize neden olan ajan papaz Andrew Craig Brunson’un bağlı olduğu Evangelism tarikatı ile irtibatlı olduğunu ifadesinde belirtti.

Yine Deniz Kuvvetleri mahrem yapılanmasında baş bilgin olarak faaliyet yürüten Serhat kod adlı şahsın kardeşinin de ABD’de bir rahip ile dinlerarası diyalog kapsamında ilişkisinin olduğunu vurgulayan Erbağ, “Hatta doğan çocuğuna rahibe sormadan Meryem ismini vermesi, rahibin de bu durumdan rahatsız olması üzerine ‘İsa efendimizi rüyamda gördüm, bu ismi önerdi’ şeklinde cevap verdiğini söylemişti. Bu ve buna benzer birkaç örnek örgüt içerisinde konuşuluyordu. Bütün bunlar değerlendirildiğinde, benim de dahil olduğum örgütün nasıl TSK’da bir mahrem yapılanması var ise Hristiyanlığın güçlü bir kolu olan Evangelizm içerisine de bir mahrem yapılanma ile sızmaya çalıştığını düşünmekteyim. Bu sayede Hristiyanlığın karar verici noktalarında etkin bir rol almayı planladığını düşünmekteyim” ifadelerini kullandı.

 

 

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 51
 • vatandas 7 ay önce Şikayet Et
  Allah hepinizin belasini versin
  Cevapla
 • Ercan EKER 7 ay önce Şikayet Et
  bu adam papaz değil ajan
  Cevapla
 • azim 7 ay önce Şikayet Et
  bence igneyi yapin gonderin 3 gunden fazla yasamsin kesin sag gondermeyin gonderirseniz buyuk hata olur
  Cevapla
 • behçet 7 ay önce Şikayet Et
  bu papazı 100 kişini içine koysunlar ve sorsunlar bunlardan hangisi abd askeridir . eminim herkes bu papazı seçer...
  Cevapla
 • AYH 7 ay önce Şikayet Et
  bundan sonra ajanlara yapilacak olan, kimsenin haberi olmadan, sorgula, infaz et. yapamayacak kadar MIT imiz zayifmi. niye ugrasiyoruzki.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Demirtaş: Batıda CHP ve İYİ Parti'nin adaylarını destekleyeceğiz
Avrupa'nın göbeğinde küstah provokasyon! Kur'an-ı Kerim yaktı