Yeni Askerlik Sistemi nasıl olacak? (2018) Askerlik süresi ve kalıcı bedelli...

Yeni askerlik sistemi için geri sayım başladı. Son dönemde sıkça gündeme gelen bedelli askerlik ile ilgili yeni çözüm arayışında sona gelinde. Yeni sistemle birlikte bundan sonra bedelli askerlik kalıcı olacak. Peki askerlik sistemi ne zaman değişecek ve nasıl olacak? Kalıcı bedelli ücreti belli oldu mu? İşte tüm merak edilen ayrıntılar...

Yeni Askerlik Sistemi nasıl olacak? (2018) Askerlik süresi ve kalıcı bedelli...
Yeni Askerlik Sistemi nasıl olacak? (2018) Askerlik süresi ve kalıcı bedelli...
GİRİŞ 20.09.2018 10:29 GÜNCELLEME 20.09.2018 10:29
Bu Habere 77 Yorum Yapılmış

Yeni sistemde tek tip askerliğe geçilecek ve kalıcı bedelli gelecek. Buna göre, profesyonel ordu sistemine geçilinceye dek herkes için öngörülen askerlik hizmeti sağlanmış olacak. Üzerinde çalışmaların devam ettiği yeni askerlik sisteminin bedelliye ihtiyaç duyulmayacak bir sistemi alternatifli olarak getireceği belirtiliyor. Peki askerlik sistemi ne zaman değişecek ve nasıl olacak? Kalıcı bedelli ücreti belli oldu mu? 

21 günlük Bedelli askerlik programı! Gün gün yapılacaklar verilecek eğitimler...

2 AYLIK ASKERLİK GÜNDEMDE

Milliyet'ten Abdullah Karakuş'un AK Parti kulislerinden aktardığına göre, süre olarak öne çıkan düşünce 2 ay. Belirli bir para yatırılarak 2 ay askerlik yapılması ve böylece sürekli yaşanan bedelli tartışmalarından bitirilmesi hedefleniyor.

 

 

bedelli

"İSTENEN SİSTEM KULLANILSIN" FİKRİ

Ayrıca uzun ve kısa olan eski sistemin de kalması ve isteyenin istediği sisteme göre askerliğini yapması da düşünülüyor.

Önümüzdeki günlerde hem süre hem de ücret çalışması alternatifli olarak Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak ve son karar verilecek. Ardından 2018 yılı itibariyle bedelli askerlik başvurularının bitimiyle yeni sistemin detayları belli olacak.

9 AYLIK TEK TİP ASKERLİK

Bir diğer gündem ise 9 aylık tek tip askerlik. Vatan hizmetinin herkes için eşit şartlarda olması, eğitimli insan gücünden daha uzun ve etkin biçimde yararlanılması'' prensibiyle hareket edilerek profesyonel ordu sistemine geçiş yapılıncaya değin herkes için 9 Aylık Tek Tip Askerlik uygulamasının hayata geçirilmesi planlıyor.

TEK TİP ASKERLİK NEDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz ay yaptığı konuşmada; “Gereken hazırlıkların ve planlamaların yapılmasının ardından Türkiye’yi bir daha bedelli kanunlarına ihtiyaç duyulmayacak bir askerlik sistemine kavuşturmuş olacağız” dedi. Bunun üzerine dikkatler yeni sistemin ayrıntılarına çevrildi.

Kulislerdeki yeni sistemle ilgili öne çıkan 9 ay tek tip askerlik fikri gerçek olursa hali hazırda devam eden 12 ay zorunlu askerlik süresi 9 aya düşmüş olacak. Ancak lisans mezunu erlerin 6 ay olan zorunlu askerliği ise 9 aya çıkmış olacak. Kulislerde konuşulan yeni sitem yasalaşırsa; bedelin ödenmesi halinde ise 9 aylık askerlik 3 ay temel eğitimden ibaret olacak.

YORUMLAR 77
 • krtprk 8 saat önce Şikayet Et
  Dussun ekimde lütfen En yakın zamanda sonuçlanmasını bekliyorum.
  Cevapla
 • dell 17 saat önce Şikayet Et
  ekimde düştüğü an parasını ödeyip terhis olabilirler mi peki
  Cevapla
 • mehmet 1 gün önce Şikayet Et
  En yakın zamanda sonuçlanmasını bekliyorum.
  Cevapla
 • okan 1 gün önce Şikayet Et
  Dussun ekimde lütfen dussun
  Cevapla
 • 98/1 2 gün önce Şikayet Et
  Gelsede gitsek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beşiktaş'tan gövde gösterisi!
Firari FETÖ'cünün aracından tomar tomar para çıktı