Son 2 terörist kaldı... Her yerde onları arıyorlar

Doğu Karadeniz kırsalında PKK’ya karşı mücadele devam ediyor. 20 yıldır Karadeniz’in özellikle doğu kırsalında varlığını hissettirmeye çalışan terör örgütü PKK son 2 yılda büyük darbe aldı. Örgütün Kardeniz'deki hemen hemen bütün elebaşları etkisiz hale getirilirken sadece, "Kawa" ve "Aras" kod adlı teröristler kaldı.

Son 2 terörist kaldı... Her yerde onları arıyorlar
Son 2 terörist kaldı... Her yerde onları arıyorlar
GİRİŞ 02.09.2018 15:32 GÜNCELLEME 02.09.2018 15:53
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

22 Kişilik açılım grubundan 6’sı sağ ele geçerken, 14 tanesi ise öldürüldü. Öldürülen PKK’lılar arasında ise uzun yıllardır sözde Botan Vadisi Komutanlığını üstlenen ve sözde Karadeniz sorumlusu olarak bilinen "Cudi Zaza" kod alı Mehmet Yakışır ile "Türk Tarık" kod adlı sözde grup komutanı Barış Önerin de bulunması örgüt içindeki çöküşü ortaya koydu. 

"JÖH ve PÖH’ün ortak çalışması sonuç getirdi"

Asker ve polisin ortaklaşa düzenlediği operasyonlarda örgüte birçok darbe vuruldu. Son yıllarda örgüte ait birçok sığınak ve mühimmat saklama deposu ele geçirilerek kullanılmaz hale getirildi. PKK’nın bölgedeki bombacısı "Sorej" kod adlı PKK’lı ise Giresun’un Güce ilçesi Şaban Kalesi olarak bilinen mevkide "Berhudan" kod adlı terörist ile beraber öldürülmüştü. 

"JÖPER’ler lider kadroyu yok etti"

PKK’lı Mehmet Yakışır’ın öldürülmesi ile beraber bölgede iyice sıkışan grup kaçmak istediği sırada Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı’na (JÖAK) bağlı Jandarma Özel Operasyon (JÖPER) timi tarafından Gümüşhane kırsalından etkisiz hale getirildi. Öldürülen PKK’lıların ise "Türk Tarık" kod adlı Barış Öner ve "İranlı Soraj" kod adlı teröristlerin olduğu açıklandı. 

"Asker bölgede sıkışan 2 PKK’lının peşinde"

Doğu Karadeniz Bölgesi'ndeki Gümüşhane, Giresun ve Trabzon illeri kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Güvenlik güçlerinin bölgedeki operasyonlarını artırması, foto kapanların kurulması ve hava destekli operasyonlarla kıskaca alınan teröristler arasında geriye kalan "Kawa" kod adlı terörist ile "Aras" kod adlı PKK’lının bölgeden çıkmaya çalıştıkları öğrenildi. Tunceli kırsalından bölgeye destek için gelen PKK’lı grupların da etkisiz hale getirilmesinden sonra iyice kendilerini ormanlık araziye gömen PKK’lıların yakalanması için operasyonlar sürdürülüyor.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Xyz 1 yıl önce Şikayet Et
  Soysuz itler. Ya it gibi açlıktan ölecekler.. Yada mehmedin kurşunuyla... Şehid ettikleri güvenlik güçlerimizin kanı yerde kalmayacak.
  Cevapla
 • HamidiyeSüvarisi 1 yıl önce Şikayet Et
  Mehmetçiğimizin eline sağlık.
  Cevapla
 • Egeliden 1 yıl önce Şikayet Et
  Japonyanın yenilip savaşın bittiğinden habersiz japon askerleri gibi ormanda hayvan gibi yaşarlar ya da en ufak kıpırtıda başlarına 100 kg kiloluk obüsü yerler.
  Cevapla
 • eko 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar vahşi bunlar kan emici bunlar yıllarca Batı'nın yanında olup kendi.ulkesini sırtından vuran kallesler işin garip tarafı bunların aileleri bu ülkenin halen bütün imkanlarından yararlanıyor böyle bı millet dünyanın neresinde görülmüş hepsi değil tabii helal süt emmisler hariç bu kadar batıya hizmet edene kadar kendi ulkene hizmet.etseydin devletin şu an bı kademesinde olurdun ama.kanin pis kanın temiz degil
  Cevapla
 • emre3294 1 yıl önce Şikayet Et
  allah askerimizin yar ve yardımcısı olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TFF'den 8 kulübe puan silme cezası
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye gidiyor!