Sağlık Bakanlığı'ndan Alaattin Çakıcı açıklaması

Sağlık Bakanlığınca, Alaattin Çakıcı haberlerine ilişkin, daha önce başlatılan incelemelerin ardından dün iki müfettiş daha görevlendirilerek kapsamın genişletildiği, bu esnada Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekim Vekili, Başhekim Yardımcısı ile İdari ve Mali İşler Müdürünün görevlerinden alındığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı'ndan Alaattin Çakıcı açıklaması
Sağlık Bakanlığı'ndan Alaattin Çakıcı açıklaması
GİRİŞ 15.09.2018 01:05 GÜNCELLEME 15.09.2018 01:05
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bakanlık tarafından bazı basın yayın organlarında "Alaattin Çakıcı'ya sınırsız ziyaret izni" başlığıyla çıkan haberler üzerine yazılı açıklama yapıldı.

İlk olarak 2 Temmuz 2018'de konuyla ilgili inceleme başlatıldığı ve iki müfettişin görevlendirildiği aktarılan açıklamada, "Söz konusu haberlerde yer alan, Bakanlığımızın, 'düzenlenen bir sağlık raporuyla ilgili kuşkuları gidermediği' yönündeki ifadeler ise gelişmelerle ilgili yeterli bilgiye ulaşılamamış olmasından kaynaklandığını düşündürmektedir." değerlendirmesine yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Oysa yapılan inceleme sonucunda Kırıkkale İl Sağlık Müdürü ve Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi görevden alınmış, metni tıbbi terminolojiye uygun dil ve üslupla düzenlenmediği belirlenen sözde raporla ilgili yönetici ve hekimlere uyarı cezası verilmiştir.

2 MÜFETTİŞ DAHA GÖREVLENDİRİLDİ

Daha sonra Bakanlığımıza ulaşan iddialar üzerine 7 Eylül 2018 tarihinde yeni bir inceleme başlatılmış, inceleme devam etmekte iken 23 sağlık personelinin gözaltına alınması üzerine de 13 Eylül 2018 tarihinde iki müfettiş daha görevlendirilerek kapsam genişletilmiştir. Ayrıca bu esnada Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekim Vekili, Başhekim Yardımcısı ile İdari ve Mali İşler Müdürü görevlerinden alınmıştır."

Sağlık Bakanlığının konuyu hassasiyetle takip ettiği, sorumluluğunun bilincinde olarak, gerekli iş ve işlemleri kuşkuya mahal bırakmayacak şekilde tesis ettiği aktarılan açıklamada, Bakanlığın bundan sonra da üzerine düşeni eksiksiz olarak yerine getireceği ifade edildi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
alaattin çakıcı
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • ÖMER KÖYLÜ 5 ay önce Şikayet Et
  ayak oyunu fetönün kumpası var gibi geliyor
  Cevapla
 • refik 5 ay önce Şikayet Et
  çakıcı adam gibi adam kaderi buymuş bu kadar hainin olduğu ülkede çakıcı bu iblislerin yanında gerçek bir vatanseverdir
  Cevapla
 • refiku kadar üstü 5 ay önce Şikayet Et
  bu haberler türkiyenin geleceğini karalamak için yapılan haberlerdir çakıcı terörist değil uyuşturucu satıcısı değil çocuk istismarcısı değil neden b
  Cevapla
DİĞER HABERLER
'Kılıçdaroğlu’nun akraba meclisi ortalığı karıştırdı'
Terörle mücadelenin "gizli kahramanları"; güvenlik korucuları