Şok detaylar ortaya çıktı! Tam 100 bin kişi…

FETÖ'nün ortaya çıkan “Evlilik genelgesi”nde çarpıcı detaylar var. Buna göre örgüt 100 bin çifti bu şekilde evlendirdi. Örgüt dışı evlilik yasaklanırken, adaylar süreçte 3 aşamadan geçirildi.

Şok detaylar ortaya çıktı! Tam 100 bin kişi…
Şok detaylar ortaya çıktı! Tam 100 bin kişi…
GİRİŞ 25.09.2018 07:53 GÜNCELLEME 25.09.2018 08:42
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Ortaya çıkan 'izdivaç genelgesi', tanışmadan düğün gününe ve hatta evlilik sonrasına kadar bütün evrelerin abiler, ablalar tarafından sıkı bir denetimle gerçekleştirildiğini gözler önüne seriyor. 

Sabah’ın haberine göre; Talimatlarda örgüt kataloğunun öğrencilerden gizlenmesinden, ilk görüşmede masada karşılıklı değil, daha yakın (L) biçimde oturulması gerektiğine kadar absürt boyutlara varan pek çok ayrıntı yer alıyor. Kataloğun örgüt üyelerinden gizlenmesi gerektiği belirtilen kısımda, "Öğrencilere kesinlikle elimizde bir liste olduğu veya olacağı imajı verilmemeli. 'Biz senin için uygun bir aday bulmaya çalışıyoruz' denmeli" ifadeleri yer alıyor. İstihbarat raporunda FETÖ'nün izdivaç imamları yapılanma şeması yer alıyor. Bu şemaya göre örgütün İç Anadolu Bölgesi Emniyet Mahrem Ünitesi İzdivaç İmamı Ömer kod adlı Mehmet Ümit Akbey.

Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü'nün tespitlerine göre "İzdivaç genelgesinde" ilk görüşmedeki ayrıntılardan düğün aşamasına kadar bütün ayrıntılar şöyle:

 

 

Örgütün mahrem hizmetlerdeki mensuplarına bu kataloglar kullandırılarak 100 bin evlilik yaptırdı.

İlk görüşme: Karşılıklı tanışma ve dış görünüşlere bakma görüşme. Bundan dolayı ilk görüşme sonunda adayların dış görünüş ve genel CV'leri ile ilgili bir sıkıntı kalmamalı. Karşılıklı değil, birbirlerini görebilecekleri 'L' şeklinde oturmalılar.

İkinci görüşme: Bu görüşme biraz daha uzun sürmeli ve taraflar birbirini daha iyi tanımaya çalışmalı. Bu görüşme sonunda herhangi bir sıkıntı yoksa üçüncü görüşme yapılabilir.

Üçüncü görüşme: Bu görüşmeye öğrencimiz çiçek vb. gibi bir hediye ile gelmeli ve önceden aldığı bir telefon numarası adaya takdim edilmeli ve adayında numarası çıkışta abladan alınmalı. Artık telefon aşamasına geçilebilir.

YEDİREREK ANLATILMALI

Genelgede yer alan diğer ayrıntılardan en dikkat çekenleri şunlar:

Yeni mezunlara bir yıllık müfredat içerisinde izdivaç konusunu yedirerek anlatmak gerekiyor. Bu konu ile ilgili projemiz olmalı.

Eğer bu mevzu iyi anlatılmazsa öğrencimiz farklı düşüncelere girebilir.

İzlenecek yol belirlenmeli.

ÖRGÜT DIŞI EVLİLİĞE İZİN VERİLMEMELİ

Hizmet (örgüt) dışı evlilikler grup yapılarına zarar vermektedir. Kamp programlarında sıkıntı oluşturmakta, programlara gidiş-gelişlerde, himmet konusunda sıkıntılar yaşanmaktadır.

Adayın fiziki özellikleri yazılmalı.

Hizmet geçmişi, yıl yıl yaptığı vazifeler ve kaldığı yerler yazılmalı.

Tanınan bir özelliği varsa formda yazılmalı.

KENDİLERİNE BIRAKILMAMALI

Yeni evlenen tüm bayanlardan kıyafet ölçülerimizle ilgili söz almalıyız.

Arkadaşları evlilik konusunda kendi hallerine bırakarak, zayi edilmemeli ve her arkadaşı mutlaka biz evlendirmeliyiz.

Hizmet hayatımızın temadisi ve güçlenmesi adına öğrencilerimizi uygun eşle buluşturmak çok önemlidir.

YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Sami 11 ay önce Şikayet Et
  İdam
  Cevapla
 • misafir 11 ay önce Şikayet Et
  İyi de böyle tarz bir evliliğe bu toplum nasıl razı olmuş?Demek ki lahananın kök sapına gelinceye kadar kıtır kıtır devam etmiş.Sindirilmiş, hatta hayır müessesesi olarak kabul edilmiş bile.Düşünsene sen birileri ilgili ikna edilmeye çalışılıyorsun. Ve ikna eden de aileden değil.Aileden bile olsa ne ki...Bu durum bir hayır müessesesi olarak kabul ediliyorsa ki eminim ediliyor,bu durum devam etmektedir.Hem de diğerlerinin eli ile.Ha bu arada referans ve görücülük rıza ile sonuçlanması şartı ile toplum için bence kabul,hem taraflardan biri işi ele alıyor zaten.Ama sadece o STK nin içinden biri ile evliliğe mecbur etmek tam (riskli) bir yapılanmadır.
  Cevapla
 • kemal 11 ay önce Şikayet Et
  yıllarca insanları şefkat tokadı ile kandırıp korkutan fetöye niye allahın tokadını yedi belli oluyor..
  Cevapla
 • saydemir 11 ay önce Şikayet Et
  Aklı ,gönlü kiraya vermek olacak iş değil,son derece vahim,hayatın olağan akışına aykırı ,hala sogulamıyan varsa sonuç hüsran.
  Cevapla
 • Ali 11 ay önce Şikayet Et
  Iyi yetirmiş tam haşhaşi yapmış mason piyonlsrı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'den Türkiye karşıtı inanılmaz hamle! Bunu da yaptılar...
Başkan Erdoğan, ABD ve Avrupa'ya resti çekti!