Başkan Erdoğan'dan kamu hizmetleri genelgesi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılmasına yönelik genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Başkan Erdoğan'dan kamu hizmetleri genelgesi
Başkan Erdoğan'dan kamu hizmetleri genelgesi
GİRİŞ 12.10.2018 03:34 GÜNCELLEME 12.10.2018 04:45
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Genelgede Erdoğan, kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde sorun çözen, çözüm üreten, sonuç ve vatandaş odaklı devlet anlayışı ile bürokrasinin azaltılmasının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin öncelikli hedeflerinden olduğunu vurguladı.

Kamu hizmetlerinde hantallığa neden olan hususların ortadan kaldırılmasının önemine dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti:

 

 

"Milletimize hizmetlerin süratli ve en iyi şekilde sunulması, devlet ve millet bütünleşmesini zedeleyen davranışlardan kaçınılması gerekmektedir. Bu itibarla kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan tüm başvurularda, talebin sonuçlandırılması başka bir idari makamın görev alanında kalsa dahi başvurular anında incelenerek takip edilecek, talebin ilk başvuru yerinde neticelendirilmesine özen gösterilecek, başvuru sahibine yapılan işlemler hakkında gecikmeksizin nihai ve kesin bilgi verilecek."

Cumhurbaşkanı Erdoğan genelgede, başvuruların süratli ve doğru sonuçlandırılması amacıyla gerekli tüm tedbirler alınacağını belirtti.

YAZDIR
YORUMLAR 31
 • Adalet 8 ay önce Şikayet Et
  10 yıl arşiv zorunluluğu devleti hantal yapan eski bir uygulamadır. İlgilenen varsa 7 yıla düşürmeye çalışan ülkesini seven yetkililer neredesiniz. kendi kayığını yüzdüren anca kendi kayığını yüzdürür ! İmkansız değil her bir çaba Ülkemizi Türkiyemizi uçurur. Düşmana fırsat verme üç kuruşa benliğinden vaz geçme. Varsa imkân taş üstüne taş koy.
  Cevapla
 • Murat 8 ay önce Şikayet Et
  Reis hangi derde nejter vursun sorun cok allah yardim etsin
  Cevapla
 • Can 8 ay önce Şikayet Et
  Hizmetli kadrosu kalksın zaten memurlar saygılar
  Cevapla
 • koç 8 ay önce Şikayet Et
  Bu genelgeyi istanbul ilçe Belediyelerin kapısına asın
  Cevapla
 • 657 li 8 ay önce Şikayet Et
  Bürokrasinin Aşılması için Müfettiş anlayışı ve çalışma şeklinin değişmesi lazım.Yoksa hiç bir memur denetimden cezasız çıkamaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Suudi Arabistan terör örgütü liderini yakaladı! Bomba görüntüler
Ekrem İmamoğlu malvarlığını açıkladı!