Konsolosluk önünde gizemli görüntüler!

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasının ardından Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nun rezidansına beyaz önlüklü bir kişi geldi. Konsolosluk aracından inen bu kişinin elinde bir çanta bulunduğu görüldü.

GİRİŞ 12.10.2018 11:24 GÜNCELLEME 12.10.2018 14:45
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, 2 Ekim'de evlilik işlemleri için gittiği ve bir daha dışarı çıkmadığı Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu önündeki bekleyiş sürüyor.

Al Watan gazetesine büyük katkılarda bulunan, Orta Doğu'nun en etkin gazetecilerinden biri olarak gösterilen Washington Post Yazarı Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasına ilişkin geniş kapsamlı soruşturma devam ediyor.Polis bariyerleriyle etrafı çevrilen Levent'teki başkonsolosluk binasına bazı yetkililer araçlarıyla giriş yaparken, bina önünde yerli ve yabancı çok sayıda basın mensubunun canlı yayınları ve bekleyişleri sürüyor.

Bu arada, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nun rezidansına beyaz önlüklü bir kişi geldi. Konsolosluk aracından inen bu kişinin elinde bir çanta bulunduğu görüldü. Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve aynı zamanda Washington Post gazetesinde de yazılar yazan Kaşıkçı'dan, 2 Ekim Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na gittikten sonra bir daha bir daha haber alınamamıştı. 

 

 

Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı'nın gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'ndan bir daha çıkmadığı teyit edilirken, başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul'a gelen, aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin daha sonra geldikleri ülkelere döndüklerinin belirlendiği kaydedilmişti. 

4 ARAÇLA 11 KİŞİ DAHA GELDİ 

Polis bariyerleriyle çevrili başkonsolosluk binası önünde çok sayıda yerli ve yabancı gazetecinin bekleyişi sürerken, sivil plakalı 4 otomobille gelen 11 kişi, konsolosluğa girdi.

Söz konusu kişiler, basın mensuplarına herhangi bir açıklama yapmadı.

YAZDIR
YORUMLAR 29
 • Tesadüfe inanmam 10 ay önce Şikayet Et
  Belkide amerekidan 500 milyar dolara aldıkları silah ışın silahıydı ve burada denediler.
  Cevapla
 • Kadir 10 ay önce Şikayet Et
  çok önemli olsa binaya araç girişi yokmu kapıda iniyor
  Cevapla
 • ugur btn 10 ay önce Şikayet Et
  Devlet unutmaz ...
  Cevapla
 • salim fransadan 10 ay önce Şikayet Et
  beyaz önlük baya kabarık sanki bişeyler gizliyorlar
  Cevapla
 • Kemal 10 ay önce Şikayet Et
  Kaşıkçı niye amerika'da değil de Türkiye'de öldürüldü? Ayrıca neden amerikan konsolosluğu İstanbul konsolosluğuna git diyor. Demek ki İstanbul'daki konsoloslukta öldürmeyi önceden planlamışlar. Bir de öldürülme veya tutuklanma korkun var da avukatınla neden gitmiyorsun konsolosluğa ????
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Annesi, babası tarafından öldürülen Müşerref yürekleri dağladı
Bir yılın en düşük seviyesinde! Duyan bankaya koştu