Brunson şimdi ne yapacak? Avukatı açıkladı

PKK ve FETÖ’ye casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıl hapis cezasıyla yargılanan papaz Andrew Craig Brunson'un hakkında verilen serbest bırakılması kararı sonrası avukatı açıklama yaptı.

Brunson şimdi ne yapacak? Avukatı açıkladı
Brunson şimdi ne yapacak? Avukatı açıkladı
GİRİŞ 12.10.2018 17:36 GÜNCELLEME 12.10.2018 17:37
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

Brunson'ın avukatı İsmail Cem Halavurt, dava sonuçlandıktan sonra, Aliağa Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu, kararı değerlendirdi.

Avukat, Halavurt, ''Türkiye ile ilişkilerin gerilmesine gerek yoktu. Bu kabul edebileceğimiz bir karar değil, temyiz edeceğiz. İtiraz haklarımızı haklarımızı kullanacağız. Keşke tutuksuz şekilde yargılanabilseydi. Karar bizim için süratli oldu ama hazırlığımızı yapmıştık. Bu sonucun olabileceğini tahmin ediyorduk'' dedi. 

Halavurt, gazetecilerin "Brunson kararı nasıl karşıladı?" sorusu üzerine, "Brunson durumu anlamaya çalışıyor. Ben ona özgür olduğunu söyleyince anladı ve  sevindi" dedi.

Halavurt gazetecilerin, "Brunson hemen gider mi?" sorusu üzerine de "Gider diye düşünüyorum. Burada artık bir güvenlik sorunu da oluştu onun için. Uçak hazırlanıncaya kadar evinde bekleyecek. Uçak ayarlandığında gidecek" dedi.

Gazetecilerin, "Ayrıca bir güvenlik temin edilir mi?" sorusuna Halavurt, "Bu, devletin bileceği iş" dedi.

Avukat Halavurt, Brunson'ın neredeyse iki yıl özgürlüğünden mahrum kaldığını, aile ve sosyal düzeninin bozulduğunu söyleyip, "Oysa kendisi Türkiye'de kalmak isteyen biriydi. Bu, onu belli ölçüde üzüyor" dedi.
 

 

 

YORUMLAR 56
 • her şeye muhalif 1 yıl önce Şikayet Et
  yaziiiik. iki yil mqgdur olmus.biz elli yildir magduruz.
  Cevapla
 • halil 1 yıl önce Şikayet Et
  Ajani nasil savundun..mahkemede ne dedin,bu adam Ajan degil,Turkiyeyi bolmeye vede Pkk ya yardim etmedi mi dedin..ulan hepiniz hainsiniz..yakinda Hdp denveya Sol partiden aday olursun.
  Cevapla
 • şems 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyede kalmak istiyor muş. Aman eksik olsun.
  Cevapla
 • Nevzat 1 yıl önce Şikayet Et
  Defolsun gitsin çokta umurumuzdaydı. Haydut ülkenin sahtekar papazı.
  Cevapla
 • Ali Kılıç 1 yıl önce Şikayet Et
  Papazınızıda alın defolun gidin Ülkemden,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Süre doldu... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye resti çekti