Köy evine 500 bin TL teklif edilince şüphelendi

Aydın’ın Koçarlı ilçesine bağlı Çeşme köyünde bir eve defineciler tarafından 500 bin TL fiyat biçilince durumdan şüphelenen ev sahibi, olayı güvenlik güçlerine bildirdi.

Köy evine 500 bin TL teklif edilince şüphelendi
Köy evine 500 bin TL teklif edilince şüphelendi
GİRİŞ 20.10.2018 17:40 GÜNCELLEME 20.10.2018 17:40
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Asırlar önce dönemin Kadısının oturduğu bölgedeki köy evinin altında bir söylentiye göre 4 ton başka bir söylentiye göre de 40 ton altın olduğu öğrenilirken, kazıya resmi işlemler tamamlandıktan sonra başlanacağı belirtildi. 

Aydınoğulları ve Cihanoğlu dönemlerinde kadıların oturduğu Mahalle olan Aydın KoçarlıÇeşme köyünün Kadılar  Mahallesi'nde oturan Bayram Ali Ünlü, vefat edince evi çocuklarına miras kaldı. Torunu Şendil Ünlü tarafından kullanılan eve satması için defineciler tarafından 500 bin teklif edilince ev sahibi durumdan şüphelenip jandarmaya müracaat etti. 

 

 

Evin altında yapılan incelemede asırlardır adından söz edilen ‘dikilitaş’ da evin altındaki ahırda çıktı. İnsan gücüyle hareket ettirilmesi mümkün olmayan taşın altının ve çevresinin resmi işlemler tamamlandıktan sonra devlet eliyle kazılacağı belirtildi. 

Dedesinden miras kalma Kadılar Mahallesi’ndeki evin üzerine yeni ev yaparken çok sayıda işlemeli ve tarihi değeri olan taşlarla dikili taşın yanında mağara çıktığını belirten Şendil Ünlü, "Ne çıkarsa çıksın. Resmi ve devlet eliyle kazılmasını istiyorum. Bunun için resmi işlemler başladı. Evraklar tamamlandıktan sonra kazı yapılacak. Kimisi 4 ton kimisi 40 ton altından söz ediyor. Bunu bilmiyoruz ama çok değerli şeylerin olduğunu duyduk” diye konuştu. 

Mahallenin çok eski bir yerleşim yeri olduğunu ve eskiden kadılar oturduğu için bu bölgeyi Kadılar Mahallesi dendiğini belirten köylüler, günlerdir bahse konu evin altındaki dikilitaşın olduğu bölgede bir rivayete göre 4 ton başka bir rivayete göre 40 ton altın varlığının konuşulduğunu söyledi. Söylentilerin gerçek olması için herkes adeta dua ederken, evin altındaki ahırda bulunan koskoca taş da görenleri şaşırtıyor. 

ETİKETLER
çeşme
YAZDIR
YORUMLAR 25
 • ökkeş 5 ay önce Şikayet Et
  O zamanın şartlarına göre 4 veya 40 ton altın ?? saçma ..
  Cevapla
 • Sivas 5 ay önce Şikayet Et
  Beş parmağın beşi bir deyil misali Serkan yorumcu ev sahibi kendi halediceği bir iş olsaydı kimseye haber vermezdi şayet kazıdan birşey çıkarsa nasılsa yüzde bilmem nekadarını gine ev sahibi alıcak 500000 binden daha fazla para eline geçirmek yoksa asilikten deyil aksilikmiş güldürdün
  Cevapla
 • Aycup 5 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun.
  Cevapla
 • esas 5 ay önce Şikayet Et
  Kimi insanlar onurludur. Paraya tamah edip insanlığını ruhunu satmaz. Al parayı bak keyfine düşüklüğüne herkes kapılsa ülke ayakta kalamaz.
  Cevapla
 • serkan demirel 5 ay önce Şikayet Et
  Ev sahibinin bu hareketi Türk milletinin ne denli asil bir millet olduğunun bir kanıtı
  Cevapla
 • Velhasıl-ı Kelam 5 ay önce Şikayet Et
  Doğru diyorsun hocam ama evi 500 bin TL'ye almak isteyen defimeciler de malesef bizden.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ekrem İmamoğlu, yapılmış tramvayı vadetti!
Yeni Zelanda için duygusal mesaj!