Sabah ahıra geldiklerinde şaşkına döndüler

Gümüşhane’nin merkeze bağlı Yaydemir köyünde geçimini hayvancılıkla sağlayan bir ailenin 21 büyükbaş hayvanı henüz bilinmeyen bir nedenle telef oldu.

Sabah ahıra geldiklerinde şaşkına döndüler
Sabah ahıra geldiklerinde şaşkına döndüler
GİRİŞ 05.11.2018 17:04 GÜNCELLEME 05.11.2018 17:06
Bu Habere 47 Yorum Yapılmış

Köyde hayvancılıkla geçimini sağlayan Ali Yalçın, sabah erken saatlerde gelini Nigar Yalçın'a ait ahıra geldiğinde hayvanların hareketsiz yattığını görür görmez kent merkezinden veteriner hekim Abidin Kobya'yı çağırdı.

Veteriner hekim Kobya, ahırda cansız halde bulunan 21 büyükbaş hayvanın zehirlenmiş olma ihtimali üzerine İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerini bölgeye çağırarak hayvanlardan numune aldırdı ve Etlik Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü'ne tahlile gönderildi. 

 

 

Üretici Ali Yalçın, gazetecilere yaptığı açıklamada aile olarak hayvancılıkla uğraştıklarını ve telef olan 21 büyükbaş hayvanın gelini Nigar Yalçın’a ait olduğunu söyledi. Gelininin gördüğü manzara karşısında büyük üzüntü yaşadığını ifade eden Yalçın, “Burada ne olduğunu bilmiyoruz. Sabah saat 7’de ahıra geldik, hayvanlar telef olmuş. Veteriner zehirlenmeden olduğunu söyledi. Henüz bir netice yok. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri de gelip inceleme yaptılar. Tahlile göndermek için parça aldılar” diye konuştu. 

Gelini Nigar Yalçın’ın üzüntüden konuşamadığını ifade eden Yalçın, ''Gelinimin hayvanları gitti. Piyasadan parayla aldığımız hayvanlardı. 21 hayvanımız telef oldu. Maddi kaybımız 200 bin liranın üzerinde. Ne yapacağımızı bilemiyoruz'' ifadelerini kullandı. 

ETİKETLER
Gümüşhane
YAZDIR
YORUMLAR 47
 • feride 4 ay önce Şikayet Et
  Alllah sablr versin adama
  Cevapla
 • kerim 4 ay önce Şikayet Et
  Bu hayvanın midesi çöp değil ucuz bulduğunuz herşeyi yedirmeyin
  Cevapla
 • mustafa 4 ay önce Şikayet Et
  tanidik birisi gelip zahirlemiş hayvanlari bu kadar basit..
  Cevapla
 • vatandaşız ya 4 ay önce Şikayet Et
  İnşallah sucuk olarak karşılaşmayız bu hayvanlarla
  Cevapla
 • rındomın 4 ay önce Şikayet Et
  zaten hayvanlar siğortalıdır büyük ihtimalle geçmiş olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hayme Ana'nın yıllar önceki hali...
Mansur Yavaş'a 'Sen buraya yakışmıyorsun' tepkisi