Her gün Bayık ve Karayılan'la oturuyorlar!

Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) Savunma ve Güvelik Koordinatörü Emekli Kıdemli Albay Mithat Işık, ABD’nin PKK yöneticilerine ödül koymasının komik bir girişim olduğunu belirterek, önemli tespitlerde bulundu.

GİRİŞ 09.11.2018 09:36 GÜNCELLEME 09.11.2018 10:33
Bu Habere 38 Yorum Yapılmış

Emekli Kıdemli Albay Mithat Işık"Blackwater denen güvenlik şirketi adı altındaki örgüt, tamamen ABD, Pentagon ve CIA’nın kontrolünde her gün Murat Karayılan’la, Cemil Bayık’la oturuyor. ABD bunu ihbar edene paraları vereceğine, yarısını Blackwater’a versin, getirir Blackwater" dedi.

 

 

Emekli Kıdemli Albay Mithat Işık, ABD’nin PKK yöneticilerini ihbar edenlere para ödülü verileceğinin açıklanması üzerine değerlendirmelerde bulundu.

"TÜRKİYE'NİN BÖLÜNEREK KÜÇÜLMESİNİ HEDEFLİYORLAR"

 

 

Işık, ABD’nin para ödülü açıklamasının samimiyetten uzak olduğunu, ABD ve beraberindeki emperyal güçlerin bölgede oluşturulacak devletimsi terör yapısıyla uzun vadede Türkiye’nin bölünerek küçülmesini hedeflediğini söyledi. 

"BUGÜNE KADAR SAMİMİ DESTEK VERİLMEDİ"

Son yıllarda yaşanan gelişmelerde Türkiye ve ABD’nin Orta Doğu’daki planlarının örtüşmediğinin alenen ortaya çıktığını aktaran Işık, "ABD, Türkiye’nin terörle mücadelesine bugüne kadar samimi bir destek vermedi. Sadece Irak’ta PKK’yı desteklemiyormuş gibi göründü, bir de PKK’yı terör örgütü olarak kabul etti. Ancak ABD, Irak’ı işgal ettikten sonra PKK’ya örtülü olarak silah, malzeme yardımında bulundu.

"TÜRKİYE'NİN OPERASYONLARINI YASAKLADI"

2003’ten sonra Türkiye’nin Irak’taki operasyonlarını da yasakladı. Orada bizim yapacağımız operasyonlar ABD’ye değil, PKK terör örgütüneydi. 2003 yılından 2012 yılına kadar bölgede operasyon yapamadık. 2003 yılının Temmuz ayında da Süleymaniye’deki birliklerimize yönelik hepimizi üzen bir olay gerçekleşti" ifadelerini kullandı.  Işık, ABD’nin PYD’yi terör örgütü olarak kabul etmemesi, onlarca tır dolusu silah, mühimmat, malzeme göndermesinin oynadığı oyunun, terör örgütüne örtülü desteğinin açığa çıkması anlamına geldiğini söyledi. 


"AMAÇ TERÖRÜ TÜRKİYE İÇİNE YAYMAK"

ABD’nin Akdeniz’in doğu kıyısından İran sınırına kadar olan bölgede devletimsi bir terör yapısı oluşturma amacı güttüğünü aktaran Işık, şunları kaydetti:

"ABD’nin amacı Akdeniz’den İran sınırına kadar olan bölgede yani Suriye ve Irak sınırını da içine alan, uzun vadede Türkiye’nin Hatay vilayetini de içine alacak olan bölgede devletimsi bir terörist yapı oluşturmak. Türkiye burada doğru bir hareket yaptı. Önce Fırat Kalkanı, daha sonra da Afrin Harekatı’nı yapmak suretiyle Amerika’nın buradaki emeli önlemiş oldu. Hem Amerika’nın, hem Fransa’nın, hem de İngiltere’nin. Burada oynanmak istenen oyun, güney komşularıyla Türkiye’nin ilişkisinin kesilmesi ve burada oluşturdukları terörizmsi devlet yapısıyla Türkiye’nin içine terörü yaymak. Sıra Türkiye’ye geldiğinde yaşanan iç çatışmalarla Türkiye’yi bölmek." 

YAZDIR
YORUMLAR 38
 • turk oglu turk 4 ay önce Şikayet Et
  turkiyenin kimsenin yardimina iytiyaci yok.kendi temizler su terrorist yuvalarini.abd 12 millionu da versin trampa.
  Cevapla
 • Hüseyin Gümüş 4 ay önce Şikayet Et
  ABD Türkiyenin Belası Değil. ABD küstahlığıyla, gaddarlığıyla, adaletsizliğiyle, geçmişi kanlı, geleceği kanlı olan şımarık, hak bilmez, hukuk bilmez, kadın demez çocuk demez gözü kararmış bir katil ruhlu insanların başında bulundugu bu devlet '' DÜNYANIN BAŞINA BELA''. Ama bunun tek sorumlusu da ABD değil. Bunca hukuksuzluğa, bunca kana bunca aşağılık davranışlara karşı tek ses olup ses çıkaramayan DÜNYA DEVLETLERİ.
  Cevapla
 • mazlum 4 ay önce Şikayet Et
  FATİH fetihten önce kuşatma altında ki Bizans,a casuslar gönderir,derki ne konuşuyorlar;melekler dişi mi? erkek mi*onu konuşuyorlar.tamam der fethin vakti gelmiştir,bizde ezan Türkçe mi olsun, tartışıyoruz şu an.adamlar bizim atalarımızın tekniklerini bize kullanıyor.
  Cevapla
 • turk oglu turk 4 ay önce Şikayet Et
  simdi onemli olan firatin dogusudur.irakin guzeyi sonraya kalsin.irakin guzeyinde olan turkmenler yeter pkk-ni yok etmek icin.turkmenlere kucuk yardim yeter ki orada olan trror orgutunu tamamen bitirsin.durmak yok yola devam.
  Cevapla
 • Tky 4 ay önce Şikayet Et
  Yahudinin köpeği amerika ve bazı arap ulkeleri bir kürt devleti kurmak için milyar dolarlar harcıyorlar. Bu kürt devleti yahudinin kulesi olarak hazırlanıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
NATO'dan ikinci büyük skandal! Hedef yine Erdoğan
Erdoğan tek tek sayıp uyardı!